Reklama

Pożegnanie ze służbą

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Państwowa Straż Pożarna w Łukowie

Pożegnanie ze służbą - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dwóch doświadczonych funkcjonariuszy pożarnictwa żegna się ze służbą w Państwowej Straży Pożarnej w Łukowie. Na zasłużoną emeryturę przeszli st. ogn. Marek Gajda i st. ogn. Andrzej Kania.

Styczeń i luty w Komendzie Powiatowej PSP w Łukowie to czas pożegnania ze służbą dwóch doświadczonych funkcjonariuszy pożarnictwa: starszego ogniomistrza Marka Gajdy i starszego ogniomistrza Andrzeja Kani. 30 stycznia na zaopatrzenie emerytalne przeszedł Marek Gajda, a 28 lutego pracę w jednostce zakończył Andrzeja Kania. W uroczystych zbiórkach, które odbyły się w dniu pożegnania strażaków uczestniczyli strażacy KP PSP w Łukowie, rodziny zwalnianych ze służby strażaków i emeryci pożarnictwa.

--------------------------

St. ogn. Marek Gajda swoją przygodę z pożarnictwem rozpoczął w 1997 r. na stanowisku stażysty w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Łukowie. Pół roku później został awansowany na stanowisko młodszego ratownika. W 2000 r. ukończył kurs kwalifikacyjny podoficerów PSP w Szkole Podoficerskiej PSP w Supraślu. Pełnił służbę w JRG Łuków w Komendzie Powiatowej PSP w Łukowie i kolejno zajmował stanowiska: ratownika, kierowcy-ratownika, operatora sprzętu specjalnego oraz starszego operatora sprzętu specjalnego. W tym okresie podnosił swoje kwalifikacje zawodowe oraz kończył różnego rodzaju kursy i szkolenia uprawniające między innymi do obsługi urządzeń elektroenergetycznych, obsługi podestów ruchomych, szkolenia doskonalące dla strażaków KSRG z zakresu współdziałania z Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym. Za swoją służbę odznaczony został m.in. Brązowym i Srebrnym Medalem Za Zasługi Dla Pożarnictwa.

St. ogn. Andrzej Kania służbę rozpoczął również w 1997 r. na stanowisku stażysty w JRG PSP w Łukowie. Następnie zajmował stanowiska młodszego ratownika, ratownika-kierowcy, operatora sprzętu specjalnego i starszego operatora sprzętu specjalnego. Ukończył kurs kwalifikacyjny szeregowców Państwowej Straży Pożarnej w Ośrodku Szkolenia PSP w Kozienicach w roku 1998 oraz kurs kwalifikacyjny podoficerów Państwowej Straży Pożarnej w Szkole Podoficerskiej PSP w Supraślu w roku 2000. Podnosił swoje kwalifikacje zawodowe oraz kończył różnego rodzaju kursy i szkolenia uprawniające między innymi do obsługi urządzeń elektroenergetycznych, do obsługi podestów ruchomych, szkolenia doskonalące dla strażaków KSRG z zakresu współdziałania z Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym. Za swoją służbę odznaczony został Brązową Odznaką Zasłużony Dla Ochrony Przeciwpożarowej oraz Brązowym i Srebrnym Medalem Za Zasługi Dla Pożarnictwa.Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE