Reklama

Pojeździł 3 miesiące. Wczoraj zabrali mu prawko

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Internet (zdjęcie poglądowe)

Pojeździł 3 miesiące. Wczoraj zabrali mu prawko - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 12 praw jazdy zatrzymali od początku roku policjanci z łukowskiej drogówki. Jeden z kierowców prawem jazdy cieszył się jedynie trzy miesiące. Wpadł w Tuchowiczu mając na liczniku 126 km/h.

Od blisko trzech lat obowiązują przepisy, na mocy których policjanci zatrzymają uprawnienia do kierowania pojazdami osobom, które przekroczą dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o więcej niż 50 km/h. Mimo konsekwencji, przepisy te cały czas są łamane przez niektórych kierowców. Tylko od początku roku policjanci z łukowskiej drogówki zatrzymali prawa jazdy 12-tu osób z bardzo ciężką nogą. Wśród nich była nawet będąca po służbie policjantka.

Jednak niechlubnym rekordzistą okazał się 18-latek z gminy Wojcieszków, który w czwartek 1 lutego w obszarze zabudowanym w Tuchowiczu jechał autem z prędkością 126 km/godz. Nastolatek otrzymał prawo jazdy w listopadzie ubiegłego roku, a wczoraj stracił ten dokument i został ukarany pięćsetzłotowym mandatem. Jego konto zasiliło też 10 punktów karnych. Mężczyzna - tak samo jak inne osoby - dokumenty uprawniające do kierowania pojazdami odzyska za trzy miesiące.

Policja apeluje jednocześnie o jazdę zgodną z przepisami. Nadmierna prędkość to nadal jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych. Jadąc za szybko ryzykujemy życie i zdrowie swoje oraz innych uczestników ruchu drogowego.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE