Reklama

Piątkowe pożary

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Internet (zdjęcie poglądowe)

Piątkowe pożary - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dwa pożary odnotowali strażacy w piątek 15 lutego. Ogień pojawił się w Turzystwie (gm. Adamów) oraz na ul. Międzyrzeckiej w Łukowie.

Pierwsze zdarzenie odnotowano około godz. 14. W Turzystwie zapaliła się sadza w kominie i do gaszenia pożaru trzeba było wezwać straż pożarną. Gdy na miejsce przyjechali ochotnicy OSP w Woli Gułowskiej, wygasili oni palenisko w piecu i przy pomocy gaśnicy proszkowej wygasili palącą się sadzę w w przewodzie kominowym. Strażacy poinformowali też właścicieli budynku o konieczności wezwania kominiarza, by zapobiec podobnemu niebezpieczeństwu w przyszłości.

Drugi pożar odnotowano około godz. 16:40 na ul. Międzyrzeckiej w Łukowie. W tym przypadku w kotłowni jednego z budynków pojawił się niekontrolowany ogień. Na miejsce udał się jeden zastęp zawodowych strażaków PSP z Łukowa, którzy przy użyciu jednego prądu wody całkowicie ugasili płomienie. Strażacy pracowali w aparatach tlenowych, a po zakończeniu akcji oddymili pomieszczenie i sprawdzili czujnikiem stężenie niebezpiecznych gazów i związków w powietrzu. Wcześniej przed ich przybyciem na miejsce, właściciele budynku częściowo opanowali zagrożenie.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE