Reklama

Kasznia chce Bulwaru Niepodległości

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Nadesłane do Redakcji

Kasznia chce Bulwaru Niepodległości - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Arkadiusz Kasznia sugeruje, by przygotowywany do budowy bulwar nad Krzną nosił nazwę "Bulwaru Niepodległości". Czy pomysł byłego radnego i kandydata na burmistrza zyska uznanie władz miasta i obecnych radnych?

Do naszej redakcji trafiło pismo byłego radnego Arkadiusza Kaszni dotyczące nadania nazwy mającej powstać nad miejską rzeką inwestycji. Autor w liście do przewodniczącego Rady Miasta Krzysztofa Jodełki prosi, aby bulwar nad Krzną poświęcony był przypadającej w tym roku ważnej rocznicy.

- Rok 2018 to rok niezwykłego jubileuszu - 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości (…). Tak istotny Jubileusz winien być trwale upamiętniony. Dlatego proponuję, by projektowanemu i przygotowywanemu do budowy bulwarowi nad Krzną nadać nazwę „Bulwar Niepodległości” - pisze do Krzysztofa Jodełki Arkadiusz Kasznia.

Były radny, poseł i kandydat na burmistrza sugeruje, że nadawanie nazw ulicom, placom i innym obiektom należy do kompetencji samorządu. Kasznia prosi też, aby wysunięty przez siebie pomysł poddać konsultacjom wśród radnych.

- Byłoby wspaniałym gestem ze strony rady Miasta upamiętnienie 100-lecia odzyskania niepodległości poprzez przyjęcie stosownej uchwały nadającej nazwę „Bulwar Niepodległości” - dodaje A. Kasznia.

Na chwilę obecną nie znane jest stanowisko władz miasta do wysuniętej przez polityka propozycji. Podobna inicjatywa, ale dotycząca parku miejskiego pojawiła się w 2017 roku. Wówczas radny Krzysztof Okliński apelował, by park nazwać imieniem Józefa Piłsudskiego. Więcej na ten temat pisaliśmy w artykule: „Park miejski imienia Marszałka Piłsudskiego?Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE