Reklama

Harcerze na - pracowitych - wakacjach

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Hufiec ZHP Łuków

Harcerze na - pracowitych - wakacjach - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Harcerze z Hufca ZHP w Łukowie nie mogą narzekać na wakacyjną nudę. Kilka dni temu gościli w województwie podkarpackim, gdzie zdobywali sprawności zespołowe. Na początku lipca natomiast szkolili się i zdobywali nowe kwalifikacje.

Najmłodsi członkowie Hufca ZHP Łuków im. Bohaterów Ziemi Łukowskiej wyruszyli na wakacyjne szlaki. Między 13 a 17 lipca uczestniczyli na kolonii zuchowej „Pałac Dobranocek” w Rakszawie nieopodal Łańcuta w województwie podkarpackim.

Młodzi łukowianie zdobywali w czasie wyjazdu trzy harcerskie sprawności zespołowe: aktora, olimpijczyka i przyjaciela bajek. Mogli wziąć udział w licznych warsztatach, grach, zawodach sportowych. Poznawali postaci z różnych kreskówek. Odwiedzili zamek Potockich i Lubomirskich w Łańcucie oraz Muzeum Dobranocek w Rzeszowie. Nie zabrakło również pieszych wędrówek po lesie. Dzięki kolonii „Pałac Dobranocek” zuchy przez zabawę uczyły się wielu umiejętności: samodzielności, dyscypliny, współpracy, komunikacji.

W kolonii uczestniczyły zuchy z Łukowa, Adamowa i Białej Podlaskiej. Komendę wyjazdu tworzyli hm. Michał Mojski (komendant), pwd. Anna Daniłko (zastępczyni komendanta ds. programowych), pwd. Nina Dudzińska-Chruściel (zastępczyni komendanta ds. organizacyjnych), Sebastian Romańczyk (oboźny), Michalina Barabaniec, Joanna Barabaniec, Barbara Koczkodaj, Aleksandra Suchodolska. Wypoczynek został dofinansowany ze środków władz samorządowych Łukowa, Powiatu Łukowskiego i Białej Podlaskiej.

Natomiast na przełomie czerwca i lipca 20 osób szkoliło się i zdobywało nowe kwalifikacje. Okazją był kurs przewodnikowski i kurs drużynowych harcerskich "Granatowa Sarmacja", wsparty w ramach programu grantowego "Metodyk!", który został dofinansowany przez Narodowe Centrum Kultury. W ramach zajęć przyszła kadra harcerska poznawała tajniki harcerskiego systemu wychowawczego, rozwoju psychofizycznego dzieci i młodzieży, instrumenty metodyczne, zasady komunikacji interpersonalnej. Zajęcia na łukowskiej części kursu prowadzili: hm. Michał Mojski, phm. Magdalena Czerska-Sadło i pwd. Anna Daniłko.

Równolegle harcerze z łukowskiego hufca pracują nad organizacją Zlotu Chorągwi Lubelskiej ZHP "Mamy moc". Między 21 a 23 września nasze miasto będzie gospodarzem dużego wydarzenia i ugości harcerzy z całego województwa.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE