Reklama

Gmina Łuków: Są pieniądze na centrum edukacji

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego

Gmina Łuków: Są pieniądze na centrum edukacji - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Gmina Łuków wzbogaci się o nowe miejsce edukacji. Nie będzie to jednak tradycyjna szkoła, lecz Leśny Zespół Rekreacyjno-Edukacyjny "Amonit" w Klimkach. Wójt Mariusz Osiak ma już dofinansowanie unijne na ten cel.

Gmina Łuków otrzyma 850 tysięcy złotych unijnego dofinansowania na budowę centrum edukacyjnego, które powstanie w Klimkach niedaleko kompleksu Jata. „Amonit” - bo taką nazwę ma nosić Leśny Zespół Rekreacyjno-Edukacyjny - powstanie na terenie tzw. „Stróżki Klimkowskiej”, w sąsiedztwie świetlicy w tej miejscowości. Będzie to miejsce, w którym mieszkańcy i turyści będą mogli zgłębić swoją wiedzę na temat okolic, czy też skorzystać z placu zabaw i miejsca do rekreacji. Istotną będzie też stała wystawa amonitów.

Inwestycja zdaniem wójta Mariusza Osiaka może być gotowa już jesienią. Gminni urzędnicy mają już niezbędne dokumenty, w tym pozwolenie na budowę, a niebawem ma ruszyć przetarg na wykonanie prac budowlanych. Ważnym jest też dofinansowanie w wysokości 850 tys. zł, które udało się pozyskać z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego. Umowa w tej sprawie została podpisana w środę 13 marca w Lublinie w obecności marszałka Jarosława Stawiarskiego.

Inwestycja, łącznie z unijnym dofinansowaniem kosztować ma około 1,2 mln zł. Będzie to nie jedyna rzecz, która powstania w tym roku w gminie Łuków. Na początku marca wójt Mariusz Osiak odebrał w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim promesę na 1,8 mln złotych z przeznaczeniem na budowę gminnego żłobka. Nowa placówka powstanie w sąsiedztwie budynku Urzędu Gminy, przy ul. Świderskiej w Łukowie na działce, którą samorząd zakupił dwa lata temu od Miasta Łuków. Natomiast pieniądze, które otrzyma Gmina na ten cel, pochodzić będą z programu "Maluch+".
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE