Reklama

Eko-Czerwcówka już 17 czerwca!

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum portalu

Eko-Czerwcówka już 17 czerwca! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Już 17 czerwca w niedzielę, w Żdżarach zostanie zorganizowana rowerowa EKO-CZERWCÓWKA. Przybyli cykliści wraz ze Stowarzyszeniem Rozwoju Wsi Żdżary "ŻDŻARZANIE" udadzą się w rajd po rezerwacie Jata.

Tradycyjnie początek CZERWCÓWKI zaplanowano w Żdżarach. Zbiórka będzie miała miejsce na „Ranczu pod bocianami”. Tam w godz. 12-13 odbywać się rejestracja uczestników. Krótko po niej zgromadzeni udadzą się na wycieczkę trasą rowerową, która liczyć będzie ok. 20 km.

- Rajd nie będzie stanowił wyścigu sportowego, będzie niedzielną wycieczką rowerową połączoną z podziwianiem piękna przyrody utworzonego 85 lat temu rezerwatu Jata. Rajd odbywający się w 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości będzie dodatkowo świetną okazją do przypomnienia sobie lokalnej historii toczącej się w rezerwacie Jata i okolicach - mówi Krzysztof Fornal, jeden z organizatorów rowerowej wycieczki.

Uczestnicy odwiedzą miejscowe pomniki historii, w tym m.in.: pomnik upamiętniający wysiedlonych 65 lat temu mieszkańców wsi Jagodne, pomnik Żołnierzy Armii Krajowej oraz pomnik bohatera Powstania Styczniowego Ks. Stanisława Brzóski, w 90 rocznicę jego odsłonięcia.

- Finisz trasy wyznaczono na ”Ranczo pod bocianami”. Tam odbędzie się podsumowanie i zakończenie EKO-CZERWCÓWKI. Tam również zostanie przeprowadzony konkurs wiedzy pn. „Jata pełna tajemnic”. Wydarzenie zwieńczy piknik rowerowy - dodaje K. Fornal.

Udział w rajdzie jest bezpłatny. O uczestnictwie decyduje kolejność otrzymanych zgłoszeń. Zapisy na rajd są przyjmowane pod nr tel.: 505 267 124 bądź na adres e-mail: [email protected] Dodatkowe informacje określono w regulaminie EKO-CZERWCÓWKI dostępnym na stronie: www.lukow.ug.gov.pl lub www.lgdrazem.pl.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE