Reklama

Ponad 300 zapaśniczek powalczy w Łukowie!

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Nadesłane do Redakcji

Ponad 300 zapaśniczek powalczy w Łukowie! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Przed nami jedna z największych sportowych imprez w Łukowie w 2018 roku. Już w najbliższy weekend w naszym mieście zorganizowany zostanie zapaśniczy Puchar Polski Kadetek i Puchar Polski Juniorek. Na matach rywalizować będzie ponad 300 zapaśniczek z czterech krajów!

Duże zapaśnicze wydarzenie w Łukowie. W weekend 9-11 marca w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 2 rywalizować będzie ponad 300 zapaśniczek z 40 klubów z Polski i zagranicy. W tych dniach zaplanowano Puchar Polski Kadetek i Puchar Polski Juniorek w zapasach, który oglądać będą m.in. najwyższe władze Polskiego Związku Zapaśniczego.

- Swoją obecność w zawodach zadeklarowało ponad 300 osób z 40 klubów z Polski i zagranicy. Liczba ta powinna się jednak zwiększyć, ponieważ cały czas odbieram telefony z pytaniami o możliwość startu w Łukowie
- mówi Ryszard Wałachowski, wiceprezes Orląt Łuków i główny organizator zawodów. - Zapowiada nam się duże święto zapasów w Łukowie, na którym pojawią się m.in. prezes związku Andrzej Supron oraz trenerzy kadry narodowej. Warto więc pojawić się w weekend w łukowskiej „Dwójce” - dodaje kierownik zawodów.

Rywalizacja juniorek będzie jednocześnie Turniejem Nadziei Olimpijskich Krajów Wyszehradzkich, uznawanym za największy w Europie Środkowej w kategorii wiekowej 1998 - 2000 (2001) r. W przypadku kadetek zawody zapowiadane są jako największa impreza w Polsce, będąca jednocześnie eliminacją do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży 2018. Startować tu będą zawodniczki z rocznika 2001-2003.

W sumie w Łukowie zaprezentuje się ponad 300 zapaśniczek z kilkudziesięciu klubów z Polski i zagranicy. Nasz powiat reprezentować będą zapaśniczki z Orląt Łuków oraz klubów UKS Zalesie i GKS Armaty Stoczek Łukowski.

- Zachęcam do kibicowania zawodniczkom z Łukowa, Zalesia i Stoczka Łukowskiego. Szczególnie liczymy na medale juniorek Pauliny Sobiech i Doroty Kopyść oraz kadetek Moniki Białach i Karoliny Gryczon. Zawodniczki te mogą dostarczyć wiele emocji kibicom - przekonuje R. Wałachowski.

Organizatorami sportowego wydarzenia są ŁKS Orlęta Łuków, Lubelski Związek Zapaśniczy, Urząd Marszałkowski w Lublinie, Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Urząd Miasta Łuków. Honorowy patronat nad zawodami objęli Marszałek Województwa Lubelskiego Sławomir Sosnowski oraz Burmistrz Miasta Łuków Dariusz Szustek.

Patronat medialny nad zawodami objął m.in. portal Łuków24.pl. Harmonogram startów dostępny jest na grafikach promocyjnych, bądź na stronie wydarzenia na Facebooku POD TYM ADRESEM.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE