Reklama

Komisja Rewizyjna prosi o kuratora

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Tomasz Goławski

Komisja Rewizyjna prosi o kuratora - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Sport Sławomir Rzymowski zakończył swoją pracę jako kurator w Łukowskim Klubie Sportowym Orlęta Łuków. Po niepowodzeniu w wyborze władz na niedawnym Nadzwyczajnym Walnym Zebraniu Członków stowarzyszenia, zachodzi konieczność szybkiego opanowania chaosu w klubie. Czy w Orlętach zagości na dłużej kurator?

Przed czarnym scenariuszem przestrzega Przewodniczący Komisji Rewizyjnej ŁKS-u Arkadiusz Kasznia, który w czwartek 31 stycznia złożył w Starostwie Powiatowym pismo z prośbą o podjęcie niezwłocznych działań mających na celu przedłużenie kurateli w klubie. Pismo zaadresowane jest do starosty Dariusza Szustka, ponieważ zgodnie z przepisami jest on organem nadzorującym działalność stowarzyszeń w powiecie łukowskim.

- Sankcje za brak zarządu są bardzo drastyczne: jeżeli przez 12 miesięcy stowarzyszenie nie ma zarządu - to sąd je rozwiązuje. W obecnej sytuacji tylko kurator może ponownie zwołać kolejne walne w celu wyboru zarządu, ale akurat z końcem stycznia minął ustawowy 6-miesięczny okres jego kurateli - mówi z pesymizmem Arkadiusz Kasznia.

Przewodniczący Komisji Rewizyjnej ma nadzieję, że D. Szustek podejmie szybkie działania, by zgłosić się do sądu z wnioskiem o przedłużenie kuratora w Orlętach. Zdaniem Kaszni funkcję tą powinien pełnić dotychczasowy kurator Sławomir Rzymowski, jednak jeszcze w poniedziałek podczas Walnego nie był on zainteresowany tą funkcją.

- W tym momencie jedynym, który ma jeszcze możliwość ruchu, jest starosta łukowski. Wówczas będzie szansa na ponowne zwołanie walnego zebrania, zanim sąd rozwiąże stowarzyszenie - dodaje Arkadiusz Kasznia.
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE