Reklama

Reklama

Krzysztof Mucha z łukowskiej policji „Honorowym Dawcą Krwi – Zasłużonym Dla Zdrowia Narodu”

Opublikowano: sob, 13 lut 2021 12:00
Autor:

Krzysztof Mucha z łukowskiej policji „Honorowym Dawcą Krwi – Zasłużonym Dla Zdrowia Narodu”   - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje łukowskie Od prawie 20 lat, swoim najcenniejszym darem – krwią, dzieli się łukowski policjant. Aspirant sztabowy Krzysztof Mucha pracujący na co dzień jako technik kryminalistyki oddał już honorowo niemal 30 litrów.

Reklama

Krzysztof Mucha został wyróżniony Odznaką „Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu”.

Od prawie 20 lat aspirant sztabowy Krzysztof Mucha z łukowskiej komendy jest honorowym dawcą krwi. 

- Przez ten czas nasz kolega oddał niemal 30 litrów krwi. Policjant pracujący na co dzień jako technik kryminalistyki wielokrotnie udowodnił, że jest w stanie bezinteresownie pomagać. Oddawał krew w nagłych wypadkach, takich jak np. pilna potrzeba przetoczenia krwi o konkretnej grupie, niezbędnej do przeprowadzenia zabiegu operacyjnego. Wielokrotnie reagował także na prośby oddania krwi dla policjantów i członków ich rodzin. Również w czasie pandemii nie był dla niego przeszkodą i w tym okresie honorowo oddawał krew i osocze. - mówi Marcin Józwik, oficer prasowy Komendy Policji w Lukowie.

Jego bezgraniczna pomoc, a także zaangażowanie w środowisku honorowych dawców zostały docenione. Aspirant sztabowy Krzysztof Mucha w uznaniu wybitnych zasług na rzecz ratowania ludzkiego życia i zdrowia oraz aktywnej działalności w ruchu honorowego krwiodawstwa został wyróżniony Odznaką „Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu”.

 

Łukowski policjant aktywnie propaguje wśród kolegów idee honorowego krwiodawstwa oraz podnosi świadomość na temat konieczności zapewnienia krwi i osocza wszystkim potrzebującym, szczególnie w czasie pandemii.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 8 miesięcy temu | ocena +4 / -0

    qq

    brawo. Nie jedno życie uratował