Reklama

ZS w Radoryżu z certyfikatem MON

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Nadesłane do Redakcji

ZS w Radoryżu z certyfikatem MON - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Zespół Szkół im. Władysława Tatarkiewicza w Radoryżu Smolanym otrzymał certyfikat uczestnictwa w II edycji "Pilotażowego programu wspierania szkół ponadgimnazjalnych, prowadzących piony Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych". Placówka jest jedną ze 105 wyróżnionych w całym kraju.

Wręczenie certyfikatu odbyło się w środę 23 sierpnia w Dęblinie podczas centralnych obchodów 100-lecia lotnictwa myśliwskiego. Dokument z rąk Sekretarza Stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej Wojciecha Skurkiewicza odebrała p.o. dyrektor szkoły Marzena Kamińska.

Udział placówki w programie oznacza, że absolwenci ZS w Radoryżu Smolanym, będą mogli liczyć na szereg korzyści przy planowaniu swojej ścieżki zawodowej. Przysługiwać im będzie m.in. możliwość odbycia skróconej służby przygotowawczej, będącej przepustką do zawodowej służby wojskowej. Uczniowie będą mogli także liczyć na pierwszeństwo w naborze do Wojsk Obrony Terytorialnej oraz innych rodzajów służby wojskowej, a także na dodatkowe punkty podczas rekrutacji na uczelnie wojskowe.

Sam program trwa 1,5 roku w wymiarze trzech godzin tygodniowo. W zajęciach z uczniami klas wojskowych uczestniczą żołnierze zawodowi, a raz w miesiącu uczniowie jadą na zajęcia do jednostki. Uczniowie Zespołu Szkół w Radoryżu Smolanym mają też możliwość odbycia raz do roku pięciodniowego obozu szkoleniowego na jednym z wojskowych poligonów. Środki na umundurowanie i wyposażenie uczniów w zdecydowanej większości pochodzą z Budżetu Państwa.UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE