Reklama

Zalew Zimna Woda znowu czynny!

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum portalu

Zalew Zimna Woda znowu czynny! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Kąpielisko nad zalewem Zimna Woda zostało ponownie otwarte. Oznacza to, że ustąpił problem sinic, które do niedawna znajdowały w zbiorniku. Dyrektor administrującego obiektem Ośrodka Sportu i Rekreacji zachęca do ponownych kąpieli w zalewie.

Dziś, w piątek 24 sierpnia, ponownie dopuszczone do użytku zostało kąpielisko Zimna Woda. Informację tą potwierdza Marek Żurawski, dyrektor OSiR w Łukowie.

- W chwili obecnej czekam na oficjalny dokument z Sanepidu. Będę go miał w przeciągu około pół godziny. Niemniej w zalewie można się już kąpać. Zniknęły już zielone elementy pływające w wodzie, a ona sama nabiera przejrzystości. Jest też bezpieczna pod względem bakteriologicznym. Przed chwilą wróciliśmy z zalewu z informacją, że można na nowo korzystać z kąpieliska - powiedział w rozmowie telefonicznej kilka minut po godz. 13. dyrektor OSiR.

Szef OSiR-u zachęca też mieszkańców do ponownego przyjeżdżania nad łukowski zalew.

- Sezon trwał będzie jeszcze przez prawie dwa tygodnie. Warto skorzystać z naszej oferty, tym bardziej, że zapowiadana jest zmiana pogody. Zalew jest na bieżąco kontrolowany przez sanepid. Ostatnie badania wody wykonywane były 24 sierpnia - powiedział Marek Żurawski.

Przypomnijmy. Kąpielisko nad zalewem Zimna Woda zamknięte zostało 4 sierpnia. Powodem był zakwit sinic, groźnych dla organizmu ludzkiego bakterii. Pracownicy Ośrodka Sportu i Rekreacji radzili sobie z problemem m.in. za pomocą środka biologicznego zapobiegającego ich rozprzestrzenianie się w wodzie. Niższe temperatury i ich praca spowodowały, że od dziś można już ponownie wchodzić do wody w zbiorniku.
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE