Reklama

Zadbajmy o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży

Opublikowano:
Autor:

Zadbajmy o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wspólne spotkania, zabawy, czy wycieczki niosą za sobą wysokie niebezpieczeństwo rozprzestrzeniania się wirusa.

W związku z nadejściem kalendarzowej wiosny, każdego roku dzieci i młodzież gromadziła się na wspólnym świętowaniu tej wyczekiwanej pory roku. W tym roku z uwagi na wprowadzony stan epidemii, jest to niemożliwe.  Dlatego policjanci apelują do młodzieży o stosowanie się do zaleceń służb i pozostanie w domach, a rodziców o prawidłowy nadzór nad podopiecznymi. 


Obecnie w związku z zamknięciem placówek oświatowych, dzieci i młodzież szkolna obowiązek szkolny realizuje w swoich domach. Ma to na celu wyeliminowanie zagrożenia spowodowanego koniecznością wspólnego spotykania się młodzieży w większych grupach na zajęciach lekcyjnych i pozostanie w domach. Spędzanie wspólnego czasu w większym gronie i wspólne zabawy, czy wycieczki, mogą nieść poważne zagrożenie związane z rozprzestrzenianiem się wirusa.

Dlatego też policjanci podczas służby zwracać będą uwagę na przypadki gromadzenia się młodzieży. Funkcjonariusze będą patrolować okolice parków, skwerów, a także rejony dworców, sklepów, czy galerii handlowych, które nadal pozostają otwarte. Policja apeluje do rodziców i opiekunów nieletnich o zwrócenie szczególnej uwagi na to, co robią, gdzie i z kim przebywają dzieci i młodzież. Pamiętajmy, że w dobie panującej epidemii, troska o życie i zdrowie staje się nadrzędnym celem.


UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE