Reklama

Wzmożone kontrole zaczną się już jutro

Opublikowano:
Autor:

Wzmożone kontrole zaczną się już jutro - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Przed nami długi weekend i czas wyjazdów. Kierowcy muszą się liczyć ze wzmożonymi kontrolami.

Akcja \"Bezpieczny Weekend\" rusza już jutro. Od 12 do 15 sierpnia na drogach powiatu łukowskiego możemy się spodziewać większej ilości kontroli drogowych. Funkcjonariusze szczególny nacisk położą na prędkość, pasy bezpieczeństwa czy stan trzeźwości kierowców.

Niedostosowanie prędkości jazdy do warunków na drodze oraz nieprawidłowe wykonywanie manewrów wyprzedzania, wymijania i omijania to najczęstsze przyczyny zdarzeń drogowych. Istotny wpływ na bezpieczeństwo kierujących ma również jazda bez zapiętych pasów bezpieczeństwa, przewożenie dzieci w sposób niezgodny z przepisami oraz kierowanie pojazdami pod wpływem alkoholu. Najczęściej jednak ofiarami najtragiczniejszych wypadków drogowych są piesi. Do zdarzeń z ich udziałem bardzo często dochodzi poza obszarem zabudowanym, w miejscach, gdzie nie ma poboczy, po zmroku.

W czasie przygotowań do podróży samochodem powinniśmy zaplanować trasę i czas przejazdu. Należy zadbać także o prawidłowe przygotowanie samochodu, szczególnie stan techniczny pojazdu (stan ogumienia, hamulce, wyposażenie auta w apteczkę pierwszej pomocy, gaśnicę i trójkąt ostrzegawczy). Pamiętajmy o tym, by zabrać ze sobą niezbędne dokumenty (prawo jazdy, dowód rejestracyjny, ubezpieczenie OC).

Policja apeluje do wszystkich kierowców o rozważną i ostrożną jazdę. Przypominamy wszystkim użytkownikom dróg, że bezpieczeństwo zależy od nas samych - od decyzji, które podejmujemy.

Zanim wyjedziemy z domu pomyślmy także o tym, jak odpowiednio zabezpieczyć swoje mieszkanie przed potencjalnym złodziejem. Zadbajmy o to, by po powrocie z długiego weekendu nie spotkała nas nieprzyjemna niespodzianka.


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE