Reklama

Wmurowali kamień węgielny pod zakład opieki

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Łukasz Kurowski

Wmurowali kamień węgielny pod zakład opieki - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W Krynce powstaje Zakład Opiekuńczo-Lecznicy. W sobotę 23 lipca na placu budowy odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod realizowaną inwestycję.

Budowa Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Krynce rozpoczęła się w czerwcu 2016 roku, zaś jej ukończenie planowane jest na III kwartał 2017 roku. 23 lipca odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod inwestycję. Tego dnia odczytano akt erekcyjny, pod którym podpisy złożyli wszyscy goście - władze samorządowe, przedstawiciele inwestora i lokalnej społeczności. Poświęcenia placu budowy dokonał ks. Szczepan Pawluczuk, proboszcz parafii św. Jana Chrzciciela w Krynce. W mosiężnej tubie, która została zamurowana znalazły się symbole związane z wykonawcą inwestycji, firmą Centrum Medyczno-Diagnostycznym Sp. z o. o. oraz regionem łukowskim.

Powstająca w Krynce placówka medyczna będzie się specjalizowała w całodobowej opiece, leczeniu, pielęgnacji i rehabilitacji osób przewlekle chorych oraz tych, którzy przebyli leczenie szpitalne i nie wymagają dalszej hospitalizacji, ale ich stan zdrowia nie pozwala na przebywania w środowisku domowym. Zakład zapewni miejsca dla 98 pacjentów, w tym dla 68 o profilu ogólnym, 20 osób o schorzeniach psychogeriatrycznych i 10 osób wentylowanych mechanicznie. Przy ZOL-u zostanie uruchomiona przychodnia zdrowia, która będzie służyła okolicznym mieszkańcom. Powierzchnia użytkowa zakładu wyniesie 2271,11 m2, zaś kubatura 17598,84 m3. Wartość inwestycji to 12 mln zł.

Zakład Opiekuńczo-Leczniczy w Krynce buduje przedsiębiorstwo Centrum Medyczno-Diagnostyczne Sp. z o. o. posiadające już ośrodki zdrowia na terenie powiatu łukowskiego. Co ciekawe firma w 2013 roku wyraziła chęć wybudowania identycznego Zakładu w budynku szkoły podstawowej w Zarzeczu Łukowskim. Spotkała się tam jednak z oporem mieszkańców. Teraz jak widać obyło się bez przeszkód.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE