Reklama

Włoskie doświadczenia, czyli praktyki „Rzemieślnika’ na Sycylii

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Nadesłane do Redakcji

Włoskie doświadczenia, czyli praktyki „Rzemieślnika’ na Sycylii - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Uczniowie Rzemieślniczej Branżowej Szkoły I stopnia w Łukowie odbyli w maju trzytygodniowe staże we włoskiej Barcellona Pozzo di Gotto na Sycylii. Teraz za pośrednictwem naszej redakcji pragną zrelacjonować pobyt w tym słonecznym kraju.

W maju uczniowie Rzemieślniczej Branżowej Szkoły I Stopnia w Łukowie udali się na trzytygodniowe praktyki we Włoszech. Pierwszego dnia młodzież poznawała otoczenie, zakłady oraz ludzi, z którymi przyjdzie im pracować.

- Uczniów podzielono po dwoje do poszczególnych salonów i wyznaczono im dwuzmianowe dyżury. Praca nie trwała więcej niż 5 godzin - od rana do południa i później po obiedzie. Włoscy opiekunowie staży okazali się bardzo otwarci na polskich uczniów. Wspierali ich, pokazywali nowe techniki strzyżenia, sposoby farbowania włosów i używania nowoczesnych preparatów i kosmetyków fryzjerskich - czytamy w informacji nadesłanej przez Szkołę.

Uczniowie „Rzemieślnika” czas wolny przeznaczali na poznawanie miejsc, kultury, języka włoskiego oraz na naukę Włochów naszego języka. Uczestniczyli m.in. w wycieczce do Palermo i  pod słynny wulkan Etna.

- Dzięki życzliwemu przyjęciu i prawdziwie rodzinnej, przyjacielskiej atmosferze stworzonej przez włoskich pracodawców, nasi młodzi adepci sztuki fryzjerskiej wrócili do kraju nie tylko bogatsi o wiedzę i doświadczenie, ale także o nowe przyjaźnie i kontakty, które z pewnością zaprocentują w przyszłości - przekonują uczniowie szkoły rzemieślniczej.

Jak dodaje placówka, szkolenia za granicą to niezwykłe i niezapomniane przeżycie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE