Reklama

Wirus ASF: czy trzeba wybijać świnie?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Redakcja

Wirus ASF: czy trzeba wybijać świnie? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dwa spotkania poświęcone Afrykańskiemu Pomorowi Świń zaplanowano dziś na terenie powiatu łukowskiego. Odbędą się one o godz. 10 w Kosutach w gminie Stanin oraz o godz. 13 w Łazach w gminie Łuków. Czy na spotkaniach z rolnikami pojawią się informację dotyczące konieczności uboju świń?

Dwa spotkania dla rolników poświęcone wirusowi ASF zaplanowano na czwartek 10 maja. Pierwsze z nich zaplanowano o godz. 10. w budynku Gminnej Biblioteki Publicznej w Kosutach (gm. Stanin), a kolejne o godz. 13 w świetlicy w Łazach w gminie Łuków.

W trakcie debaty z rolnikami omówione zostaną zagrożenia dla zwierząt wynikające z rozprzestrzeniania się wirusa Afrykańskiego Pomoru Świń oraz zasady bioasekuracji, którym stosować muszą się hodowcy trzody chlewnej. Zagadnienia te będzie wyjaśniać przedstawiciel Powiatowego Lekarza Weterynarii, natomiast osoba z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wyjaśni zasady udzielania pomocy dla rolników z tytułu zaprzestania produkcji wieprzowiny w stadach do 50 sztuk.

Z pewnością nie zabraknie też pytań o konieczność wybicia całych stad świń. Takie informacje pojawiły się niedawno po podobnym spotkaniu w Dąbiu, po tym jak gospodarstwa w tej miejscowości oraz w Żdżarach miała wizytować osoba z Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Łukowie namawiająca do podpisywania dokumentów i wyrażenia zgody na ubicie trzody. Spotkania w Kosutach oraz Łazach mają wyjaśnić m.in. zasadność powyższej kwestii.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE