Reklama

Wielkanocny korowód z palmami

Opublikowano: czw, 18 kwi 2019 11:44
Autor: | Zdjęcie: Dom Kultury w Woli Gułowskiej

Wielkanocny korowód z palmami - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Widowiskowo wyglądały obchody Niedzieli Palmowej w Hordzieżce w gminie Adamów. W miejscowości tej przeszedł barwny pochód z palmami.

Hordzieżka w gminie Adamów była w zeszłą niedzielę najprawdopodobniej najbardziej barwną miejscowością w powiecie łukowskim. 15 kwietnia na pamiątkę przybycia Chrystusa do Jerozolimy przeszedł barwny korowód z palmami wielkanocnymi. Organizatorem imprezy folklorystycznej „Polska tradycja - wspólny czas” było miejscowe Koło Przyjaciół Tradycji „Szalinówka” oraz Dom Kultury w Woli Gułowskiej.

Uczestnicy przeszli z wielkanocnymi palmami z budynku szkoły do miejscowej kaplicy gdzie odbyła się msza święta. Palmy nieśli między innymi mieszkańcy, samorządowcy na czele z wójtem gminy Adamów Karolem Ponikowskim i poseł Sławomir Skwarek. Podczas nabożeństwie zespół młodzieżowy „Intro” oraz zespoły ludowe zaprezentowały program muzyczny o tematyce wielkopostnej.

Gdy wszyscy wrócili do szkoły w Hordzieżce, w miejscu tym odbyła się dalsza część spotkania. Obecni mogli dowiedzieć się, jak własnoręcznie tworzyć wielkanocne palmy, rozstrzygnięto też konkurs rzeźbiarski i konkurs wiedzy o wielkanocnych tradycjach. Na koniec zorganizowano wielkanocny poczęstunek i symboliczne dzielenie się jajkiem.
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE