Reklama

W Woli Okrzejskiej już święta

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej

W Woli Okrzejskiej już święta - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Na kilka dni przed wigilią Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej rozpoczęło świętowanie narodzin Jezusa. W miejscu urodzin noblisty spotkali się mieszkańcy okolicznych miejscowości, życząc sobie wesołych i radosnych świąt.

W czwartek, 21 grudnia w Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej odbyło się przedświąteczne spotkanie mieszkańców tej miejscowości oraz ich przyjaciół z Okrzei i Krzywdy, będące już tradycją dla lokalnej społeczności. Jak co roku uczestnicy spotkania przynieśli ze sobą potrawy wigilijne, które suto zastawiły przykryty białym obrusem stół. Jak mówi Maciej Cybulski, dyrektor muzeum, tego typu spotkanie integruje społeczność, która w przedświątecznym okresie pragnie zapomnieć o podziałach czy sąsiedzkich sporach.

Wspólne świętowanie rozpoczęło się od występu artystycznego dzieci z miejscowego Zespołu Szkół. Uczniowie przedstawiały wiersze, opowiadały o symbolice i zwyczajach Bożego Narodzenia. Nie zabrakło też tradycyjnego łamania się opłatkiem i wspólnych życzeń. Chętni mogli też skosztować wigilijnych dań, suto przyniesionych przez lokalną społeczność. Wieczór minął też pod znakiem kolęd, do których przygrywały uczennice Państwowej Szkoły Muzycznej w Łukowie

- Stwierdzenie, że trudno nam było się rozstać tego wieczoru, nie jest żadną przesadą, bo kolędowanie trwało do późnych godzin wieczornych. A „Sienkiewiczówka” przypomniała sobie, jak to było niegdyś, kiedy mały Sienkiewicz chował się pod fortepian lub deklamował wiersze na stole w salonie - dodaje Maciej Cybulski.Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE