Reklama

W szkole w Staninie matematyka to świetna zabawa

Opublikowano:
Autor:

W szkole w Staninie matematyka to świetna zabawa - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Uczniowie pod kierunkiem nauczycieli matematyki oraz języka angielskiego biorą udział we współpracy międzynarodowej, realizując zadania projektu Erasmus+ „Mathematics with games and fun in all Europe”.  


Najmłodsi wiedzą, że matematyka to nie tylko liczenie, ale także świetna zabawa. We wrześniu szkoła zakupiła kody dostępu do programu matematycznego Matlandia dla uczniów klas IV, V i VI.  Jest to program online wspomagający naukę matematyki, zawierający mnóstwo interaktywnych zadań doskonalących biegłość rachunkową, rozwija pamięć i logiczne myślenie, kładzie nacisk na wykorzystanie matematyki w codziennych sytuacjach.

Uczniowie ze Stanina stworzyli 28 propozycji logo projektu. Wzięły one udział w konkursie międzynarodowym. Spośród propozycji ze wszystkich szkół partnerskich, wygrało logo z Litwy, które będzie reprezentowało projekt.    

W szkole w Staninie podjęto szereg inicjatyw dla uczczenia „Królowej Nauk”. Odbył się apel okolicznościowy, prezentacja, inscenizacja oraz terenowa gra matematyczna metodą stacji „Matematyka mi w duszy gra”. Jesienne zabawy matematyczne, czyli jak wykorzystać dary natury – pod takim hasłem zorganizowane zostały zajęcia w plenerze, na świeżym powietrzu. Kolorowe liście, kasztany  stały się pomocami dydaktycznymi, które wykorzystano do zabaw matematycznych z uczniami.  Efekty pracy uczniowskiej możemy podziwiać na gazetce na górnym korytarzu szkoły.

W styczniu uczniowie realizowali mini projekt w którym, za pomocą ankiet, przeprowadzili badanie wśród swoich rówieśników, rodziców i nauczycieli, zadając im pytania związane z zastosowaniem matematyki w codziennym życiu. Uczniowie robili wywiady z rodzicami oraz nagrali filmiki ukazujące sytuacje, w których umiejętności matematyczne są niezbędne.  

Bieżący semestr będzie również obfitował w działania matematyczne. Będą to m.in. Dzień Liczby Pi, przygotowanie prezentacji tradycyjnej gry matematycznej.  Następne spotkania odbędą się w szkole partnerskiej w Chorwacji oraz w Staninie. W dniach 24-28 maja szkoła będzie gościć uczniów i nauczycieli z Włoch, Turcji, Litwy, Rumunii i Chorwacji.    


UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE