Reklama

W Radoryżu powstanie strzelnica

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Wioletta Ekielska

W Radoryżu powstanie strzelnica - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Szkolą przyszłych pracowników służby mundurowej. Doczekają się strzelnicy sportowej. Zgoda Zarządu Powiatu jest.

Na ostatniej sesji Rada Powiatu wyraziła zgodę na wydzielenie geodezyjne z gospodarstwa rolnego będącego w trwałym zarządzie szkoły, działki gruntu wraz z dwoma budynkami gospodarskimi. Wnioskowała o to dyrekcja Zespołu Szkół w Radoryżu Smolanym. Wszystko po to, by na terenie szkoły mogła powstać strzelnica.  

Jak powiedziała nam dyrektor szkoły Marianna Brzozowska – Skwarek:  

Chcielibyśmy uruchomić pełnowymiarową strzelnicę. Słyszy się głosy o tym, że Ministerstwo Obrony Narodowej wraz z Ministerstwem Sportu przychyla się do tego, by strzelnica była w każdej gminie. Jest więc nadzieja na pozyskanie dofinansowania. Strzelnica będzie służyła nie tylko uczniom naszej szkoły, ale Lidze Obrony Kraju, która się zawiązuje w naszej gminie, środowiskom myśliwskim, czy też policjantom – dodała.  

W tej chwili uczniowie klas mundurowych odbywają podstawowy kurs strzelecki. Na terenie szkoły mają do dyspozycji strzelnicę na broń pneumatyczną. W nowej ma powstać pięć stanowisk o długości 40 m na broń sportową.  

Będzie to kolejna strzelnica na terenie naszego powiatu. Plany stworzenia strzelnicy ma także miasto. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE