Reklama

Ulica Popiełuszki już poświęcona

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Tomasz Goławski

Ulica Popiełuszki już poświęcona - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dziś o godz. 10 odbyła się uroczystość oficjalnego oddania do użytku zmodernizowanej ulicy Popiełuszki i ronda na skrzyżowaniu z ulicą Jana Pawła II. Przecięta została symboliczna wstęga, a inwestycja została poświęcona przez duchownego.

Remont ulicy Popiełuszki możliwy był ze środków rządowego programu Przebudowy Dróg Lokalnych. Inwestycja prowadzona przez Powiat Łukowski i szacowana na ponad 6 mln złotych została podzielona na dwa odcinki. Pierwszy obejmował modernizację drogi powiatowej łączącej Ławki z ul. Zimna Woda, drugi dotyczył wspomnianej wyżej ulicy w Łukowie.

Ulica Popiełuszki poszerzona została do 10 metrów i zyskała ścieżki rowerowe po obydwu jej stronach. Wokół powstało też około 80 miejsc parkingowych, a na skrzyżowaniu z ul. Jana Pawła II wybudowane zostało rondo, które nosić będzie nazwę bpa Ignacego Świrskiego. Duchowny ten był biskupem Diecezji Siedleckiej w latach 1946-1968, który m.in. inspirował odbudowę kościołów parafialnych zniszczonych w czasie II wojny światowej.

W środę 17 października odbyła się uroczystość oddania do użytku nowej inwestycji. Przy rondzie spotkały się władze samorządowe, grupka mieszkańców, młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Łukowie oraz przedstawiciele duchowieństwa. Po krótkim przedstawieniu sylwetki biskupa Świrskiego i przecięciu wstęgi przyszedł czas na poświęcenie nowej drogi. Dokonał tego proboszcz parafii NMP Matki Kościoła, ks. Krzysztof Stepczuk.

Przypomnijmy. Przebudowa ulicy Popiełuszki to inwestycja prowadzona przez powiat łukowski. Środki na jej realizację pozyskano w ramach rządowego programu przebudowy dróg lokalnych. Do inwestycji dorzuciło się również miasto. Na sesji Rady Miasta, która odbyła się 27 września, radni zdecydowali o przekazaniu powiatowi na ten cel kwotę 600 tys. zł.Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE