Reklama

Uczniowie Medyka znają się na historii

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: IV LO w Łukowie

Uczniowie Medyka znają się na historii - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Uczniowie IV Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II w Łukowie odnieśli znaczący sukces w rywalizacji historycznej.

14 grudnia w Białej Podlaskiej miał miejsce międzyszkolny, rejonowy etap Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej, pt. „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887-1922. O niepodległość i granice Rzeczypospolitej”. O awans do etapu okręgowego rywalizowali licealiści z powiatów łukowskiego, radzyńskiego i bialskiego.

Młodzież IV LO zaprezentowała wysoki poziom wiedzy historycznej. Najlepsze wyniki uzyskali Krzysztof Koper z kl. I c, który zdobywając 142 punkty zajął IV miejsce w rejonie (VI m. w województwie) oraz Izabela Królak z kl. III c, która uzyskała 141 punktów, zajmując V pozycję w rejonie (VII m. w województwie). Uczniowie wywalczyli awans na zawody III stopnia olimpiady i będą reprezentować łukowskie liceum 8 marca podczas eliminacji okręgowych. Wysoki poziom wiedzy zaprezentował również Dawid Borkowski z kl. I c, który uzyskał 137 punktów, plasując się na VI miejscu w regionie. Nie udało mu się zakwalifikować do etapu okręgowego olimpiady z powodu ograniczonej do pięciu miejsc awansu.

Jak informują dyrekcja i nauczyciele łukowskiego „Medyka”, warto podkreślić, że czwórka laureatów to uczniowie pierwszych klas, którzy dopiero od września zaczęli naukę w placówce. Tym bardziej ich sukces jest ważny dla lokalnej społeczności i motywujący na przyszłość.  

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE