Reklama

Tunel otwarty w przyszłym tygodniu?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Wioletta Ekielska

Tunel otwarty w przyszłym tygodniu? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dziś odbędzie się kontrola Wojewódzkiego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w Lublinie. Jeśli wszystko będzie w porządku, tunel zostanie oddany do użytku w przyszłym tygodniu.

Mieszkańcy Łukowa i okolic z niecierpliwością wyglądają momentu otwarcia tunelu w ulicy Międzyrzeckiej. Niecierpliwości tej nie ma się co dziwić, ponieważ inwestycja ma już roczne opóźnienie. Z informacji jaką otrzymaliśmy od rzecznika prasowego PKP PLK S.A. Łukasza Kwasiborskiego wynika, że wszystkie potrzebne dokumenty zostały już złożone. Inwestor czeka na kontrolę.

Wszystkie dokumenty, zarówno dotyczące stacji w Łukowie (czyli również kładki dla pieszych), jak i tunelu w ciągu ul. Międzyrzeckiej zostały już złożone do Wojewódzkiego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego. Oczekujemy na kontrolę i możliwość dopuszczenia obiektów do użytku. Pozytywny wynik kontroli jest jednoznaczny z możliwością otwarcia wszystkich obiektów dla mieszkańców i podróżnych – napisał Ł. Kwasiborski.

Dziś rozmawialiśmy z Naczelnikiem Wydziału Inspekcji i Kontroli Wojewódzkiego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w Lublinie Jackiem Horszczarukiem. Powiedział nam, że:

Dziś odbędzie się kontrola. W przyszłym tygodniu, jeśli wszystko będzie w porządku, zostanie wydana decyzja. Po jej wydaniu, nawet tego samego dnia, można przystąpić do użytkowania.

Przypomnijmy: 26 marca 2014 roku przejazd na ulicy Międzyrzeckiej został zamknięty. Budowa tunelu miała się zakończyć rok temu. Pozostaje mieć nadzieję, że tym razem wszystko będzie w porządku i tunel w przyszłym tygodniu faktycznie zostanie otwarty. Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE