Reklama

Tragiczny pożar w Szaniawach Matysach. 50 tysięcy złotych strat!

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Czytelnik

Tragiczny pożar w Szaniawach Matysach. 50 tysięcy złotych strat! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W zeszłym tygodniu w Szaniawach-Matysach w gminie Trzebieszów doszło do pożaru budynku gospodarczego. Straty sięgają pięćdziesięciu tysięcy złotych!

Do zdarzenia doszło w nocy z 21 na 22 czerwca. Na dachu jednego z budynków gospodarczych około godziny 1.00 w nocy pojawił się ogień, który strawił konstrukcję dachu i znajdujące się na poddaszu pasze dla zwierząt. Jak informuje mł. bryg. Paweł Wysokiński, rzecznik prasowy Państwowej Straży Pożarnej w Łukowie, zauważenie pożaru wpłynęło do dyżurnego około godziny 1:30. Ogień zauważyli kolejarze znajdujący się na pobliskich torach, którzy niezwłocznie zadzwonili na numer ratunkowy. Kilkanaście minut później informacja o zdarzeniu wpłynęła również od właścicieli budynku.

W akcji gaśniczej uczestniczyło 31 strażaków z pięciu zastępów straży pożarnej. Dwie jednostki zostały wezwane z komendy PSP w Łukowie, a trzy pozostałe z OSP w Trzebieszowie, Celinach i Szaniawach Poniatach. Na szczęście ogień został opanowany i nie dostał się do środka budynku. Spaleniu uległa jedyne konstrukcja dachu i składowana na poddaszu pasza/granulat dla zwierząt. Strażacy zakończyli swoje działania około godziny 4:20 nad ranem.

Na chwilę obecną nie są znane przyczyny zdarzenia. Nie ma też oficjalnych informacji o zwierzętach, które ucierpiały bezpośrednio w wyniku zdarzenia. Wiadomo jedynie, że w budynku gospodarczym mogło znajdować się około 200 sztuk trzody chlewnej, lecz nie było konieczności ich ewakuacji. Niemniej wartość strat określono na kwotę 50 000 zł.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE