Reklama

Stypendia dla najlepszych wręczone

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Gmina Łuków

Stypendia dla najlepszych wręczone - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wczoraj odbyło się uroczyste wręczenie Stypendiów Gminy Łuków oraz Nagród Wójta Gminy Łuków. Do tych wyróżnień zakwalifikowali się najlepsi uczniowie.

Uczniowie, którzy wypracowali sobie średnią ocen powyżej 4,5 a zachowanie jest co najmniej bardzo dobre oraz są laureatami konkursów i olimpiad zostali wyróżnieni. Pięciu kandydatów spełniło wymagania, które uprawniają do pozyskania stypendium. Są to osoby, które reprezentowały Ziemię Łukowską podczas zawodów sportowych a także w konkursach recytatorskich. 

Oto lista nagrodzonych:

Hubert Krasuski (IV LO w Łukowie) za zajęcie V miejsca w Pucharze Polski w zapasach w stylu klasycznym kadetów. Mateusz Chudzik (IV LO w Łukowie) za V miejsce w Pucharze Polski w zapasach w stylu wolnym. Michał Dobroch (Zespół Szkolno-Przedszkolnego Nr 1 w Łukowie) za zajęcie III miejsca w Wojewódzkich Sztafetowych Biegach Przełajowych oraz III miejsce w Wojewódzkich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej. Kacper Siwiak (Gimnazjum w Zalesiu) za zajęcie II miejsca w XVII Międzywojewódzkim Konkursie Recytatorskim Poezji i Prozy Ludowej im. Wacława Tuwalskiego oraz wyróżnienie w X Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim „Przebudzeni do życia”. Stypendium otrzymała także Natalia Kryjer (Zespół Szkół w Zalesiu) za zajęcie II miejsca w Ogólnopolskim Turnieju Kwalifikacyjnym w Zapasach i II miejsce w Otwartych Mistrzostwach Województwa Lubelskiego w zapasach.

Opiekunami i trenerami wyżej wymienionych uczniów byli: Grzegorz Rychta, Artur Paszkiewicz, Grzegorz Wałachowski, Sławomir Żyłka.

17 osób zakwalifikowało się natomiast do Nagrody Wójta Gminy Łuków. Tu kandydaci musieli uzyskać miejsca punktowane (I-VI) w konkursach, zawodach i innych imprezach na szczeblu krajowym oraz I-III na szczeblu wojewódzkim, rejonowym lub powiatowym. Wysokość nagród została zróżnicowana w zależności od wyniku osiągniętego przez kandydatów.

Nagrody otrzymali:
Dorian Siekierzyński (ZS w Dąbiu) - II miejsce w Turnieju Kickboxingu o Puchar Prezesa Sądeckich Wodociągów.
Martyna Czerepińska (ZS-P w Łukowie) - VI miejsce w Mistrzostwach Polski Kadetów w Kickboxingu, wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym Kangur 2016.
Julia Pracz (ZS w Zalesiu) - V miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Kwalifikacyjnym w zapasach.
Damian Kryjer (ZS w Zalesiu) - dwukrotnie II miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Kwalifikacyjnym w zapasach.
Krzysztof Koper (ZS w Zalesiu) - laureat etapu wojewódzkiego Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1531-1683. Od Obertyna do Wiednia. Rzeczpospolita Obojga Narodów”.
Bartosz Karwowski (Gimnazjum w Zalesiu) - II miejsce w Mistrzostwach Polski Zrzeszenia LZS, V miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w zapasach w stylu klasycznym i stylu wolnym.
Klaudia Karwowska (SP w Zalesiu) - III miejsce w Otwartych Mistrzostwach Województwa Lubelskiego w zapasach, II miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Kwalifikacyjnym w zapasach.
Wiktoria Karwowska (Gimnazjum w Zalesiu) - II miejsce w Mistrzostwach Polski Zrzeszenia LZS w zapasach.
Marcin Rybka (Gimnazjum w Zalesiu) - IV miejsce w Wojewódzkiej Gimnazjadzie w pchnięciu kulą.
Patrycja Piotrowska (SP w Zalesiu) - V miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Kwalifikacyjnym w zapasach.
Gabriela Machal (ZS-P w Łukowie) - finalistka etapu okręgowego Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego oraz Wojewódzkiego Konkursu Polonistycznego.
Bartosz Prusinowski (ZS-P w Łukowie) - II miejsce w Mistrzostwach Polski Kadetów Młodszych w Kickboxingu Light-Contact.
Klaudia Skowron (Gimnazjum w Gołąbkach) - II miejsce w rejonie Biała Podlaska w skoku wzwyż.
Wiktor Zając (Gimnazjum w Gołąbkach) - I miejsce w powiecie i III miejsce w rejonie Biała Podlaska w biegu na 300 m.
Przemysław Bartoń (Gimnazjum w Gołąbkach) - I miejsce w powiecie i w rejonie Biała Podlaska oraz III miejsce w województwie lubelskim w biegu na 2000 m.
Damian Wysokiński (SP w Rolach) - II miejsce w etapie rejonowym oraz finalista Kuratoryjnego Konkursu Przyrodniczego.
Maciej Janasz (ZS-P w Łukowie) - III miejsce w województwie lubelskim w piłce ręcznej chłopców i III miejsce w województwie w turnieju „Szczypiorniak na Orlikach”.

Opiekunami i trenerami uczniów byli: Grzegorz Rychta, Paweł Grula, Waldemar Szczęśniak, Wioleta Kępka, Artur Paszkiewicz, Marta Meges, Zenon Pawlikowski i Stanisław Czajka.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE