Reklama

Środki zewnętrzne w budżecie miasta

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Wioletta Ekielska

Środki zewnętrzne w budżecie miasta - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Ile środków z Unii Europejskiej, i nie tylko, pozyskało Miasto Łuków w tym roku? Jakie wnioski zostały złożone, a jakie czekają na złożenie?

Podczas ostatniej sesji Rady Miasta radnym została przedłożona informacja przygotowana przez wydział promocji. Informacja dotyczyła pozyskiwanych funduszy zewnętrznych na rzecz budżetu miasta, ze szczególnym uwzględnieniem środków unijnych.

W dokumencie tym czytamy, że w puli pozyskanych już przez miasto (wydział promocji) środków znalazły się 173 tys. zł. Jeden wniosek już został złożony i opiewa na kwotę ponad 2 mln dofinansowania, a drugi czeka na złożenie, co ma nastapić w listopadzie. O jakich wnioskach mowa?

22 lipca Miasto Łuków podpisało umowę z Urzędem Wojewódzkim na dofinansowanie realizacji projektu \"Opracowanie nowego Programu Rewitalizacji Miasta Łuków\". Kwota dofinansowania wynosi 172 tys. a wkład własny miasta to 19 tys. W ramach tych środków miasto przeprowadzi badania potrzeb społeczeństwa dotyczących rewitalizacji najbardziej zaniedbanej części miasta. Przeprowadzone zostaną także konsulacje społeczne, kampania społeczna oraz powstanie dokument, który w przyszłości będzie jednym z załączników do składanego wniosku o dofinansowanie rewitalizowanego obszaru. Prace nad stworzeniem nowego Programu mają być zakończone do 28 lutego.

14 czerwca Miasto Łuków złożyło wniosek do Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie o dofinansowanie zadania \"Wykorzystanie odnawialnych źródeł energii poprzez dostawę i montaż instalacji solarnych i fotowoltaicznych na terenie Miasta Łuków\". Projekt zakłada dostawę i montaż 143 zestawów instalacji solarnych oraz 35 zestawów instalacji fotowoltaicznych. Wnioskowane dofinansowanie sięga kwoty 2 mln 26 tys zł. Wkład własny, jaki poniesie Miasto Łuków to 16 192 zł, natomiast wkład mieszkańców wyniesie – 341 406 zł. Trwa ocena formalna wniosku. Przewidywany termin rozstrzygnięcia konkursu wyznaczono na styczeń 2017 roku, z możliwością przedłużenia do września.

W listopadzie Miasto Łuków chce złożyć wniosek na termomodernizację Szkoły Podstawowej nr 5. Pieniądze można pozyskać w ramach działania \"Efektywność energetyczna sektora publicznego\". W ramach tego projektu miasto chce wykonać m.in. ocieplenie budynku (ścian i dachu), wymianę istniejącej stolarki okiennej i grzejników. W planach jest także instalacja fotowoltaiczna oraz wymiana oświetlenia na energooszczędne. Przewidywany termin rozstrzygnięcia konkursu to lipiec 2017 roku lub, w uzasadnionych przypadkach, luty 2018.

   
W puli pozyskanych środków znalazł się także 1 000 zł z PZU na organizację Bezpiecznego Peletonu. Pieniądze zostały przeznaczone na zakup kamizelek i elementów odblaskowych.UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE