Reklama

Spaliło się pół hektara zboża

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: OSP Wojcieszków, OSP Wola Bystrzycka

Spaliło się pół hektara zboża - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Pięć jednostek straży pożarnej brało udział w akcji gaszenia pożaru, do której doszło wczoraj wieczorem w miejscowości Glinne w gminie Adamów. Spaleniu uległo pół hektara zboża.

W środę 11 lipca około godziny 19.25 straż pożarna została powiadomiona o pożarze zboża na pniu, do którego doszło w miejscowości Glinne. Do akcji gaśniczej zadysponowanych zostało pięć jednostek strażackich: JRG z Państwowej Straży Pożarnej w Łukowie oraz strażacy ochotnicy z Adamowa (2 zastępy), Wojcieszkowa i Woli Bystrzyckiej. Na palące się zboże strażacy skierowali cztery prądy wodne. Po dokładnym „przelaniu” i sprawdzeniu pogorzeliska, jednostki opuściły miejsce pożaru.

Niemal identyczny pożar miał też miejsce w miejscowości Ogniwo w gminie Stanin. Straż pożarna została powiadomiona o tym zdarzeniu o godz. 18.45. Spaleniu uległo 14 arów rżyska, które przy podaniu dwóch prądów wodnych gasili ochotnicy z OSP w Staninie i OSP w Krzywdzie, wspomagani przez Jednostkę Ratowniczo-Gaśniczą z Łukowa.

Strażacy interweniowali też przy zmywaniu substancji ropopochodnej na ul. Glinki w Łukowie. Informacja o tym zdarzeniu wpłynęła do komendy PSP o godzinie 11.33. Plama została zneutralizowana przez jednostkę z Łukowa, która powiadomiła też o tym fakcie zarządcę drogi. Natomiast o godz. 15.27 strażacy z JRG Łuków interweniowali w Strzyżewie. Ubrani w ubrania ochronne usunęli gniazdo os z poddasza w jednym z budynków mieszkalnych.UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE