Reklama

SP ZOZ zlikwiduje Poradnię Dziecięcą na ul. Rogalińskiego (AKTUALIZACJA)

Opublikowano:
Autor:

SP ZOZ zlikwiduje Poradnię Dziecięcą na ul. Rogalińskiego  (AKTUALIZACJA) - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W zamian ma funkcjonować przychodnia przy ul. Aleje Kościuszki. Centralizacja ma - według dyrekcji - podnieść jakość usług medycznych. Dostęp do lekarzy pediatrów ma być łatwiejszy.

Pomysł likwidacji Poradni Dziecięcej na ul. Rogalińskiego (w budynku przyszpitalnej Przychodni) jest spowodowany m.in. trudnością z obsadą dyżurów lekarskich. Przepisy NFZ mówią, że lekarza powinien być do dyspozycji małych pacjentów od godz. 8 do. 18. Na Rogalińskiego pediatrzy dyżurują zazwyczaj do wczesnego popołudnia.  Po południu są dyżury jedynie w "Alejach". 


Teraz Poradnia Dziecięca ma funkcjonować jedynie w Przychodni na ul. Aleje Kościuszki. Według dyrektora Mariusza Furlepy jest tam więcej miejsca. Do tego centralizacja ma spowodować podniesienie jakości usług. - Od 8. do 18. będzie dyżurowało od 3 do 4 lekarzy - zapewnia szef szpitala św. Tadeusza. 

Do likwidacji na ul. Rogalińskiego przewidziany jest również Punkt Szczepień, Gabinet Zabiegowy oraz Poradnia Pielęgniarki i Położnej. Wszystkie usługi mają być przeniesione na ul. Aleje Kościuszki. 

Na proponowane zmiany zgodziła się w czwartek 31 października Rada Społeczna SP ZOZ-u. Miałyby one wejść w życie jeszcze w tym roku. 

Obszerny artykuł na ten temat przeczytacie Państwo we wtorkowym wydaniu "Wspólnoty Łukowskiej".


UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE