Reklama

Sąd w Lubartowie: Burmistrz Łukowa winny przekroczenia prędkości (audio)

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Łukasz Kurowski

Sąd w Lubartowie: Burmistrz Łukowa winny przekroczenia prędkości (audio) - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Dobiegł końca proces sądowy w sprawie przekroczenia prędkości przez burmistrza Dariusza Szustka w kwietniu tego roku. Dziś Sąd w Lubartowie uznał włodarza naszego miasta winnego zarzucanego mu czynu. Wyrok nie jest jednak prawomocny.

Przypomnijmy: 19 kwietnia w Woli Skromowskiej policjanci z lubartowskiej drogówki zatrzymali do kontroli jadącego prywatnym samochodem burmistrza Łukowa Dariusza Szustka. Zdaniem policjantów Szustek przekroczył prędkość o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym co skutkować musi zatrzymaniem prawa jazdy na 3 miesiące. Burmistrzowi nałożono też mandat karny, którego ten jednak nie przyjął. Sprawa trafiła więc do sądu.

Po dwóch rozprawach, dziś sędzia Sądu Rejonowego w Lubartowie wydała wyrok w sprawie nieprzyjęcia mandatu karnego przez włodarza naszego miasta. Zdaniem Sądu Dariusz Szustek jest winny zarzucanego mu czynu. Poniżej prezentujemy wyrok wraz z jego pełnym uzasadnieniem.

W momencie ogłoszenia wyroku na sali rozpraw nie było żadnej ze stron. Obecny był jedynie przedstawiciel mediów oraz zeznający w charakterze świadka i siedzący na miejscu pasażera w momencie kwietniowego zatrzymania przez policję sekretarz Miasta Łuków Ryszard Szczygieł.

Wyrok sądu jest nieprawomocny.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE