Reklama

Rozmawiajmy i razem stwórzmy program

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Wioletta Ekielska

Rozmawiajmy i razem stwórzmy program - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Z takich hasłem wczoraj do Łukowa przyjechało troje posłów Platformy Obywatelskiej: Elżbieta Radziszewska, Joanna Fabisiak i Marcin Kierwiński.

7 grudnia w sali widowiskowej Łukowskiego Ośrodka Kultury odbyło się spotkanie zorganizowane przez posłów Platformy Obywatelskiej. Do naszego miasta przyjechali: Elżbieta Radziszewska, Joanna Fabisiak i Marcin Kierwiński. Podobne spotkania odbywały się w tym samym czasie w innych miastach powiatowych naszego województwa. Jak powiedzieli posłowie:  

Jesteśmy tu po to, by rozmawiać z ludźmi i wspólnie z wami wypracować program, z którym pójdziemy do kolejnych wyborów – powiedział M. Kierwiński.  

Poruszanych tematów było wiele. Wśród nich m.in. szybkie tempo prac nad podejmowaniem uchwał, 500 + jako rozdawnictwo czy „przejedzone” pieniądze na zbrojenie naszej armii.  

Ustawę o kwocie wolnej od podatku uchwaliliśmy w kilkanaście godzin. Kwestie dotyczące służby zdrowia równie szybko. Teraz omawiany jest temat wolności zgromadzeń. Senatorowie łaskawie zgodzili się, by ustawa nie weszła w życie przed 13 grudnia. Drugą zmianą jest odstąpienie od pierwszeństwa do manifestowania dla rządu i kościoła. Tyle bałaganu w jeden tydzień tylko po to, by zrealizować pomysły bez słuchania głosów społeczeństwa i ekspertów – powiedziała Elżbieta Radziszewska.  

Przybyli na to spotkanie pytali łukowian o opinię na temat tego, co urzekło ludzi, którzy w wyborach poparli Prawo i Sprawiedliwość. Pojawiła się jedna teoria – 500 +.  

Podczas wieczornego spotkania nie zabrakło także słów krytyki dla prowadzonej polityki Platformy Obywatelskiej. Jednym nie podobało się, że na początku poparli program 500+, inny, że w krytyczny sposób o tym programie się wypowiadają, nazywając go rozdawnictwem pieniędzy. A tym, co doprowadziło do przegranej, według słów obecnego na sali, była pycha.  

Nie zabrakło propozycji wprowadzenia bardziej sprawiedliwych zmian. Wśród nich np. kwota 300 zł na każde pierwsze i drugie dziecko i 500 zł na każde kolejne. Padła także propozycja zlikwidowania dolnej granicy dochodów, a wprowadzenie górnej, by nie było sytuacji, w której samotna matka nie otrzymuje świadczenia a bogaty przedsiębiorca - tak.  

Te i inne tematy poruszane były podczas kilkugodzinnego spotkania. Pojawiły się zapowiedzi, że podobnych spotkań będzie więcej. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE