Reklama

Rejestrowali się w "Rolniku"

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Tomasz Goławski

Rejestrowali się w "Rolniku" - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Za nami kolejna akcja rejestracji potencjalnych dawców szpiku w Łukowie. Tym razem zapisy prowadzono w Zespole Szkół nr 3.

Kilkadziesiąt osób skorzystało z możliwości zarejestrowania się jako potencjalny dawca szpiku w Zespole Szkół nr 3 im. W. Reymonta w Łukowie. Wczoraj w godzinach 10-15 szkoła przeprowadziła akcję rejestracji przy wsparciu Fundacji DKMS i Lubelskiego Kuratora Oświaty. Pomysłodawcami wydarzenia byli wolontariusze szkolnego koła PCK oraz koordynatorka akcji Katarzyna Zarzycka-Dmitruk.

Szkolny Dzień Dawcy Szpiku oprócz możliwości zarejestrowania się jak potencjalny dawca krwiotwórczych komórek macierzystych był również okazją do przeprowadzenia akcji informacyjnej na temat mitów dotyczących leczenia nowotworów krwi. Z rejestracji skorzystać mogli pełnoletni uczniowie, którzy wypełnili formularz z danymi osobowymi. Wolontariusze przeprowadzali wywiad na temat stanu zdrowia i pobierali dwa wymazy z wnętrza policzków jamy ustnej. Uczniowie „Rolnika” mieli też okazję zapoznać się z inicjatywą wolontariatu oraz nauczyć się prospołecznych, wartych promowania postaw.


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE