Reklama

Ranking Perspektyw – mamy Srebrną i Brązowe Szkoły

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Wioletta Ekielska

Ranking Perspektyw – mamy Srebrną i Brązowe Szkoły - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 10 stycznia ogłoszona została lista Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych. Wśród wyróżnionych znalazły się trzy szkoły z powiatu łukowskiego.

Już od 19 lat Fundacja Edukacyjna Perspektywy przeprowadza ranking szkół ponadgimnazjalnych. W tegorocznej edycji tytuły trafiły do trzech naszych placówek.  

W gronie 500 wyróżnionych liceów znalazło się I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Łukowie. Szkoła ta zajęła 18. miejsce w województwie lubelskim i 317. w Polsce. W porównaniu do ubiegłego roku jest to awans o 15 miejsc. Na wyższe miejsce awansowało także IV Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II w Łukowie. Z 386. miejsca w 2016 roku, szkoła wskoczyła na 325. Obie placówki zyskały tym samym tytuł „Brązowej Szkoły”.  

„Srebrną Szkołą” zostało po raz kolejny Technikum nr 3 w Zespole Szkół nr 3 im. Władysława Stanisława Reymonta. W ubiegłym roku szkoła zajęła 150 miejsce, w tym uplasowała się na 155. Daje to placówce 8. miejsce w naszym województwie.  

Ogłoszenie wyników rankingu odbyło się 10 stycznia w auli Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Zgodnie z postanowieniem Kapituły, licea ogólnokształcące zostały ocenione za pomocą trzech kryteriów. Brano pod uwagę sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych. W technikach Kapituła brała pod uwagę również wyniki egzaminów zawodowych.  

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE