Reklama

Przyjmują wnioski na 500+ i 300+

Opublikowano:
Autor:

Przyjmują wnioski na 500+ i 300+ - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Jest wygodnie. Wnioski można składać przez internet

Wydział Spraw Społecznych łukowskiego magistratu od 1 lipca drogą elektroniczną przyjmuje wnioski z programu Rodzina 500 + oraz Dobry Start 300 +.

Składania wniosków odbywa się wyłącznie w formie elektronicznej przez kanał bankowości elektronicznej, portal Emp@tia oraz PUE ZUS. Mieszkańcy mogą starać się o następujące świadczenia: wychowawcze 500+, świadczenie dobry start 300+, zasiłek rodzinny oraz dodatki do zasiłku rodzinnego


Drogą tradycyjną 
Wnioski w formie papierowej dostarczone osobiście lub za pośrednictwem poczty będzie można składać w Wydziale Spraw Społecznych od 1 sierpnia. 

„500+” na nowych zasadach
  • Aby uzyskać prawo do świadczenia wychowawczego na nowych zasadach od początku ich obowiązywania, rodzic dziecka, na które obecnie nie pobiera tego świadczenia, musi złożyć wniosek w okresie od 1 lipca 2019 r. do 30 września 2019 r.
  • Jeśli rodzic dziecka złoży wniosek po 30 września, świadczenie będzie wypłacone od miesiąca złożenia Wniosku
  • Tylko złożenie wniosku do końca września 2019 r. gwarantuje takiemu rodzicowi, że świadczenie wychowawcze na nowych zasadach zostanie wypłacone z wyrównaniem od 1 lipca.
Kontynuacja świadczenia „500+” 
  • W celu kontynuacji wypłaty świadczenia wychowawczego po 30 września bieżącego roku wnioski również będzie można składać już od 1 lipca drogą elektroniczną a od 1 sierpnia drogą tradycyjną.
  • Wniosek złożony do 31 sierpnia 2019 r. to wypłata świadczenia nastąpi do końca października 2019 r.
  • nioski złożone w kolejnych miesiącach – przyznanie świadczenia oraz jego wyplata nastąpi co do zasady w terminie do 3 miesięcy od daty złożenia wniosku.
  • Istotne jest, że na podstawie wniosków składanych od 1 lipca 2019 r., świadczenie zostanie przyznane do 31 maja 2021 r. Oznacza to, że w 2020 r. nie trzeba będzie składać kolejnych wniosków – dopiero w celu uzyskania świadczeń na okres od 1 czerwca 2021 r. do 31 maja 2022 r. trzeba będzie, od lutego 2021 r., złożyć kolejny wniosek.
Bardzo ważne! W przypadku rodziców, którzy mają ustalone prawo do świadczenia wychowawczego na drugie i kolejne dzieci, rodzice Ci składają od 1 lipca 2019 r. jeden wniosek o ustalenie prawa do świadczenia na wszystkie dzieci.


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE