Reklama

Przepustka na studia za wiedzę. Sukces uczennicy „Kościuszki”

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: I LO w Łukowie

Przepustka na studia za wiedzę. Sukces uczennicy „Kościuszki” - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Magdalena Grochowska z I Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki w Łukowie zajęła III miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy o Prawie. Uzyskany wynik jest przepustką do podjęcia studiów na wybranej renomowanej uczelni w kraju.

Magdalena Grochowska to uczennica III klasy „Kościuszki” o profilu historia / wiedza o społeczeństwie, która pokonała ponad 1700 uczniów z całego kraju. Reprezentantka I LO pomyślnie przeszła etap szkolny i okręgowy w Lublinie, by znaleźć się w finałowej pięćdziesiątce osób, które mają szeroką wiedzę o otaczającej nas rzeczywistości.

Etap centralny Olimpiady odbywał się 23 i 24 marca w Ostrołęce. Uczniowie musieli się zmierzyć nie tylko z zagadnieniami prawnymi, ale także z kwestiami socjologicznymi, politologicznymi, czy tymi z zakresu stosunków międzynarodowych. Finaliści wzięli również udział w symulacji procesu karnego. Jury stanowili naukowcy z uniwersyteckich wydziałów prawa oraz praktycy: sędziowie, prokuratorzy i adwokaci.

- Wychowanka „Kościuszki” tak zachwyciła komisję swoją szeroką wiedzą, że zdobyła miejsce na podium, pokonując wiele osób ze znanych ośrodków akademickich. W nagrodę otrzymała sprzęt elektroniczny i - co ważne - możliwość studiowania prawa na wielu renomowanych uczelniach, w tym na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie - informują pracownicy i dyrekcja I LO w Łukowie.

Uczennicę do olimpiady przygotowywał nauczyciel wiedzy o społeczeństwie i historii Michał Mojski, który jest dumny z osiągniętego, spektakularnego rezultatu. Magda przez trzy lata uczęszczała do klasy w I LO, która szczególnie nastawiona jest na rozwój kompetencji humanistycznych. Realizowała autorski program wiedzy o społeczeństwie na poziomie rozszerzonym „Civis sum! - Jestem obywatelem!”, nagrodzony w ogólnopolskim konkursie przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Uczestniczyła również w innowacji pedagogicznej „Aktywny i twórczy obywatel - edukacja medialna, prawna i europejska”, dzięki której mogła poszerzyć swoje umiejętności, biorąc udział w warsztatach, spotkaniach z naukowcami, projektach.UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE