Reklama

Problem z modernizacją dużego basenu

Opublikowano: czw, 22 gru 2016 12:20
Autor: | Zdjęcie: Wioletta Ekielska (archiwum)

Problem z modernizacją dużego basenu - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Pływalnia letnia w naszym mieście w ostatnich latach doczekała się inwestycji, które podniosły jej atrakcyjność. Ostatnim elementem miała być modernizacja dużego basenu. Pojawiają się jednak problemy.

W połowie roku radni Rady Miasta podjęli decyzję o przeznaczeniu dodatkowych środków na remont dużego basenu. Procedura przygotowująca pływalnię na inwestycję rozpoczęła się wcześniej, by wykonawca spokojnie zdążył przed sezonem letnim. Na ostatniej sesji radni dowiedzieli się jednak o problemach jakie tę inwestycję napotykają.  

Podczas sesji, która odbyła się 15 grudnia, burmistrz miasta Dariusz Szustek powiedział, że nie jest szczęśliwy z postępu prac i poprosił dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji Zbigniewa Biadunia o wyjaśnienie sytuacji.  

Umowa z łukowską firmą (Instalbud), która wygrała przetarg, została podpisana 5 sierpnia. Tak wcześnie przeprowadziliśmy prace przygotowawcze, byśmy spokojnie mogli czekać na realizację. Jednak już od początku mieliśmy przepychanki z wykonawcą, który twierdził, że ja i inspektor nadzoru Krzysztof Sierpień utrudniamy prace. Od dwóch tygodni firma nie pojawiła się na placu budowy w ogóle. Firma wygrała trzy przetargi i być może sobie nie radzi z realizacją tych zadań. Wraz z inspektorem nie możemy się doprosić dokumentacji przedsięwzięcia, które realizowane jest na zasadzie „zaprojektuj i wybuduj”. Do dziś nie mamy projektu budowlanego – powiedział dyrektor OSiR.  

Przypomnijmy: 31 maja 2017 roku duży basen ma wyglądać zupełnie inaczej. W planach znalazła się zwiększona powierzchnia basenu oraz atrakcje wodne (grota masażu ściennego, rwąca rzeka, ławeczki masażu wodnego). Uwzględnione zostały także zjeżdżalnie wodne, w tym 75 m. zjeżdżalnia zamknięta. W planach znalazło się dodatkowe oświetlenie i strefy prysznicowe. Na ten cel w budżecie miasta na 2017 rok przeznaczono 3 mln zł. Łączny koszt inwestycji to kwota 4 415 700 zł. Jaki będzie jej dalszy los będziemy Państwa informować.  

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE