Reklama

Premier zapowiada życie po koronawirusie

Opublikowano:
Autor:

Premier zapowiada życie po koronawirusie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Budowa dróg samorządowych za rządowe pieniądze ma być jednym rozwiązań kryzysu ekonomicznego po pandemii koronawirusa. Program 500+ nadal będzie wypłacany. Obostrzenia mają być stopniowo "luzowane".


Życie po kornawirusie


W środę odbyła się konferencja prasowa premiera Mateusza Morawieckiego. Szef Rządu RP przedstawił rozwiązania, które mają pomóc w powrocie do normalności gospodarczej po kryzysie spowodowanym pandemią koronawirusa w Polsce.- Nie możemy zapomnieć o tym, że istnieje życie poza koronawirusem. Musimy odbudowywać i wzmacniać te części naszej gospodarki, które będą pomagały naszemu społeczeństwu wydostać się z tej z gospodarczych kłopotów. Jednym z takich działów jest budownictwo dróg. Główny inspektor sanitarny informuje, że na budowach jest typ pracy, który powoduje, że nie ma z tego sektora znaczącej liczby nowych przypadków osób zakażonych koronawirusem. 

Wielka drogowa budowa

Staramy się zaprezentować plan stopniowego powrotu do nowej rzeczywistości gospodarczej, żeby uwzględniać to, że walka o lepszą i nową gospodarkę będzie trwała długie tygodnie i miesiące, pewnie do wynalezienia szczepionki na koronawirusa - powiedział premier.Rząd wpadł na pomysł, by wzmocnić Program Funduszu Dróg Samorządowych. Ma to zapewnić utrzymanie zatrudnienia w lokalnych firmach budowlanych, które często realizują inwestycje drogowe prowadzone przez samorządy. W sumie w kraju takich inwestycji, jak poinformował premier, ma być ponad 2,2 tys.- To dodatkowy element walki ze skutkami gospodarczymi koronawirusa. FDS to ponad 3 mld zł i to nie jest nasze ostatnie słowo - zapewnił Matuesz Morawiecki. 

Pięćset plus niezagrożony

Premier zapowiedział, że jego rząd nie zamierza zawieszać programu 500+ ani innych projektów socjalnych.- To byłaby błędna drogą. Nie pójdziemy nią - zaznaczył. - Będziemy zwiększać dług publiczy, bo dług publiczny i budżet państwa są głównym mechanizmem stymulowania gospodarki - dodał. 

Kiedy ruszymy?

Wkrótce władze mają zacząć stopniowo znosić obostrzenia. Premier nie odpowiedział jednak podczas konferencji konkretnie na pytanie dziennikarza o to, czy od najbliższego poniedziałku uruchomione zostaną np. salony fryzjkerskie czy sklepy w galeriach handlowych.- Jutro przedstawimy szczegółowy harmonogram na kolejny tydzień, jak i dłuższy okres, aż do połowy maja - zapowiedział Mateusz Morawiecki.


UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE