Reklama

Ponad milion złotych na inwestycje w gminie Wojcieszków

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Bartosz Burdach

Ponad milion złotych na inwestycje w gminie Wojcieszków - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Studnia głębinowa za ponad 150 tysięcy złotych i drogi za kwotę około 550 tysięcy złotych - to jedne z najważniejszych inwestycji jakie zrealizowała gmina Wojcieszków.

W gminnym budżecie na inwestycje przeznaczono nieco ponad milion złotych. Część z tych środków została przeznaczona na odnowienie sal lekcyjnych we wszystkich szkołach na terenie gminy. Wymienione zostały także dachy na Szkole Podstawowej w Woli Bystrzyckiej i Siedliskach. Zniknął eternit, na rzecz blachy. Wśród inwestycji dotyczących dzieci i młodzieży znalazł się także plac zabaw. Powstał na terenie Szkoły Podstawowej w Wólce Domaszewskiej za kwotę ponad 35 tysięcy złotych.

W budżecie gminy znalazły się także środki na rozpoczęte w ubiegłym roku prace nad wykończeniem kanalizacji w Woli Burzeckiej. Na tę inwestycję wydano około 300 tysięcy złotych.

Wśród planów inwestycyjnych pojawiła się także budowa chodnika na terenie Wojcieszkowa. Nowy chodnik połączył Ośrodek Zdrowia z drogą wojewódzką.

Część prac już udało się wykonać, inne wciąż czekają na realizację. Do końca 2016 roku planowane jest zakończenie remontu budynku OSP w Burcu, ułożenie kostki brukowej przy Szkole Podstawowej w Oszczepalinie oraz budowa ogrodzenia przy Zespole Szkół w Wojcieszkowie. Na tę ostatnią inwestycję gmina przeznaczy kwotę około 60-70 tys. zł.

Obecnie radni zgłaszają swoje propozycje na rok 2017. Zostaną omówione na spotkaniach komisji w listopadzie. Część z nich zostanie ujęta w planach inwestycyjnych na 2017 rok.

Informację przygotował: Bartosz Burdach. UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE