Reklama

Policjanci na pirackich wakacjach

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Policja

Policjanci na pirackich wakacjach - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Przymierzyli policyjną czapkę, zasiedli za kierownicą radiowozu, ale także usłyszeli kilka cennych rad o tym jak bezpiecznie spędzać czas.

Jednym ze spotkań odbywających się w Łukowskim Ośrodku Kultury wakacji pod hasłem „Wakacyjna podróż pod piracką banderą” było spotkanie z policjantami z łukowskiej komendy. Funkcjonariusze zaprezentowali dzieciom wyposażenie oraz pojazdy, którymi się na co dzień poruszają. Dużym zainteresowaniem, niezmiennie, cieszył się radiowóz oraz policyjny motocykl. Uczestnicy spotkania chętnie wsiadali za kierownice i nakładali policyjne czapki. 

Chwile spędzone z mundurowymi to nie tylko prezentacja sprzętu. To także okazja do zapoznania się z zasadami bezpiecznego poruszania po drogach i radzenia sobie w różnych sytuacjach. Zajęcia poprowadził podkom. Jarosław Modrzewski z łukowskiej drogówki. Policjant mówił dzieciom o bezpieczeństwie na drodze, ale także o zasadach informowania odpowiednich służb o wypadkach lub innych możliwych zagrożeniach podczas wakacji.

Spotkania policjantów z dziećmi mają na celu propagowanie bezpiecznych form wypoczynku oraz zwrócenie uwagi na niebezpieczeństwa jakie mogą spotkać najmłodszych w trakcie wakacyjnego wypoczynku. Maluchy obiecały, że nie tylko podczas wakacji, ale też w roku szkolnym będą przestrzegać wskazówek dotyczących ich bezpieczeństwa.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE