Reklama

Pół wieku okrzejskiego muzeum

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Tomasz Goławski

Pół wieku okrzejskiego muzeum - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej kończy 50 lat. Z tej okazji zorganizowana została uroczysta gala, na której podziękowano wszystkim instytucjom oraz osobom zaangażowanym w wspieranie i promocję okrzejskiego muzeum.

Obecni i byli pracownicy muzeum Henryka Sienkiewicza, miłośnicy jego twórczości, samorządowcy, przedsiębiorcy i przedstawiciele parlamentu spotkali się w czwartek 5 października by wspólnie uczcić 50-lecie placówki w Woli Okrzejskiej. Na gali urodzinowej zorganizowanej w Dworze Sienkiewicz w Okrzei wręczone zostały podziękowania dla osób i instytucji, wspierających i promujących działania Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej. Wyróżnieni zostali m.in. Anna Cybulska, Longin Kowalczyk i Roman Dajek - jedni z twórców placówki. Pamiętano też o Zofii Czapskiej i prof. Marii Bokszczanin z Instytutu Badań Literackich Polskiej Akademii Nauk uznawanej za największą w kraju znawczynię Henryka Sienkiewicza - jego życiorysu oraz twórczości.

Podziękowania otrzymali też przedsiębiorcy, regionaliści, przedstawiciele mediów i szkół zaangażowanych w życie muzeum w Woli Okrzejskiej. Wyróżnienia trafiły też do obecnych i byłych pracowników placówki: Cezarego Cybulskiego, Krystyny Kurowskiej, Heleny Wiśniewskiej, Haliny Gruzy, Teresy Jóźwik, Zbigniewa Bacy, Marioli Bacy, Andrzeja Witczuka, Anny Ziemkowskiej i Katarzyny Cybulskiej i Macieja Cybulskiego. Obecny dyrektor odebrał też szereg upominków i podziękowań od przyjaciół muzeum.

Uroczystość poprzedziła projekcja zrealizowanego przez telewizję publiczną filmu dokumentalnego opowiadającego o historii muzeum w Woli Okrzejskiej. Na zakończenie zaś, z występem artystycznym wystąpiła młodzież. Obecni przenieśli się też do siedziby muzeum, miejsca narodzin Henryka Sienkiewicza. Tam po raz pierwszy publicznie pokazano zdobyty niedawno rękopis „Potopu”. Od teraz jest to najcenniejsza pamiątka po nobliście na Ziemi Łukowskiej.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE