Reklama

Reklama

Zderzenie osobówki z pociągiem. 35 - latek cudem uniknął śmierci (AKTUALIZACJA+ GALERIA)

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 35-latek z Łukowa kierując oplem astrą ominął półzapory na przejeździe kolejowym i wjechał pod pociąg.

Reklama

 Na szczęście pokrzywdzony kierowca osobówki doznał obrażeń ciała które nie zagrażają jego życiu. Do zdarzenia doszło dzisiaj przed godziną 10.00 w  Gołaszynie. 

 

Dyżurny łukowskiej komendy został powiadomiony o zdarzeniu na trakcie kolejowym Łuków – Siedlce.

 

Ze zgłoszenia wynikało, że na wysokości Gołaszyna doszło do zderzenia pociągu z samochodem osobowym.

 

Policjanci którzy przyjechali we wskazane miejsce dowiedzieli się, że jadący w kierunku Siedlec pociąg osobowy uderzył w Opela Astrę, którym kierował 35-letni łukowianin.

 

- W wyniku wypadku kierujący osobówki doznał obrażeń ciała i został przewieziony do szpitala. Pracujący na miejscu wypadku policjanci ustalili, że w chwili zaistnienia zdarzenia kierujący autem przejeżdżał przez „strzeżony” przejazd kolejowy. Ze wstępnych ustaleń wynika, że w tym czasie półzapory, w które wyposażony jest przejazd, były opuszczone. Wszystko na to wskazuje, że kierujący oplem przejeżdżając przez przejazd kolejowy właśnie je ominął - wyjaźnia asp. sztab. Marcin Józwik z policji w Łukowie. 

 

Teraz prowadzący postępowanie ustalą dokładne okoliczności i szczegóły wypadku, najprawdopodobniej wykorzystają też  w tym celu zapis z rejestratora jazdy pociągu osobowego.

 

Z informacji Łuków24.pl wynika, że poszkodowany kierowca sam zadzwonił po pomoc drogową z prośbą aby wydostać jego opla astrę z grzęzawiska przy torach. 

 

Policja przypomina

 

 

Kierującemu pojazdem zabrania się:

 

1) objeżdżania opuszczonych zapór lub półzapór oraz wjeżdżania na przejazd, jeżeli opuszczanie ich zostało rozpoczęte lub podnoszenie nie zostało zakończone;

 

2) wjeżdżania na przejazd, jeżeli po drugiej stronie przejazdu nie ma miejsca do kontynuowania jazdy;

 

3) wyprzedzania pojazdu na przejeździe kolejowym i bezpośrednio przed nim;

 

4) omijania pojazdu oczekującego na otwarcie ruchu przez przejazd, jeżeli wymagałoby to wjechania na część jezdni przeznaczoną dla przeciwnego kierunku ruchu.

 

W razie unieruchomienia pojazdu na przejeździe kolejowym, kierujący jest obowiązany niezwłocznie usunąć go z przejazdu, a jeżeli nie jest to możliwe, ostrzec kierującego pojazdem szynowym o niebezpieczeństwie.

 

Kierujący pojazdem lub zespołem pojazdów o długości przekraczającej 10 m, który nie może rozwinąć prędkości większej niż 6 km/h, przed wjazdem na przejazd kolejowy jest obowiązany upewnić się, czy w czasie potrzebnym na przejechanie przez ten przejazd nie nadjedzie pojazd szynowy, lub uzgodnić czas tego przejazdu z dróżnikiem kolejowym.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE