Reklama

Po latach dziury znikną

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Wioletta Ekielska

Po latach dziury znikną - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Temat fragmentu drogi w sąsiedztwie Zespołu Szkół nr 2 w Łukowie powraca. Wszystko za sprawą dziur, przez które trzeba się przedzierać. To ma się zmienić.

Od lat dyrektor łukowskiej szkoły przy ulicy Warszawskiej mówi o kłopotach z fragmentem drogi. Nic nie można było zrobić, ponieważ działka, na której droga się znajduje była własnością prywatną. Jak się okazało, ta sytuacja wkrótce się zmieni.  

W wyniku wspólnych działań samorządów (miasta Łuków oraz powiatu łukowskiego), przy dużym udziale przedsiębiorców udało się. Doczekamy się dobrej drogi. To ważna inwestycja, szczególnie dla dobra młodzieży, zwłaszcza tej niepełnosprawnej – powiedział dyr. K. Okliński.  

Miasto Łuków wykupiło działkę, a powiat zapłaci za wykonanie 200 m. drogi. Prace będzie nadzorował Zarząd Dróg Powiatowych. Jak powiedział nam dyrektor ZDP Stanisław Sokół:  

Remont drogi rozpocznie się w przyszłym tygodniu. Powiat przeznaczy na ten cel około 50 tys. zł. Nawierzchnia bitumiczna powstanie po tym jak zostaną wykonane wszystkie przyłącza, by w przyszłości nie psuć drogi.  

Prace ruszają pod koniec przyszłego tygodnia.  

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE