Reklama

Pisali wojewódzki konkurs wiedzy farmaceutycznej

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Medyczne Studium Zawodowe w Łukowie

Pisali wojewódzki konkurs wiedzy farmaceutycznej - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 21 kwietnia 2016 roku w Medycznym Studium Zawodowym im. Janusza Korczaka w Łukowie odbyła się czwarta edycja Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Farmaceutycznej, nad którym Honorowy Patronat objął Marszałek Województwa Lubelskiego Sławomir Sosnowski.

Konkurs składał się z dwóch części. Pierwsza z nich - teoretyczna - obejmowała 40 pytań testowych z zakresu podstawy programowej kształcenia w zawodzie technik farmaceutyczny. Etap praktyczny polegał na wypełnieniu protokołów oraz wykonaniu leku recepturowego zgodnie z załączoną do pracy konkursowej receptą. Tematem przewodnim konkursu była płynna postać leku recepturowego. W tej części uczestnicy byli oceniani zgodnie z kryteriami Karty Obserwacji Wykonania Leku.

Po podsumowaniu punktów z obu etapów konkursu komisja konkursowa wyłoniła listę laureatów. I miejsce zajęła Edyta Araźna z Medycznego Studium Zawodowego w Puławach, na II miejscu uplasowała się Aleksandra Beczek z Medycznego Studium Zawodowego w Łukowie, a na najniższym stopniu podium stanęła Małgorzata Kowalczyk reprezentująca Medyczne Studium Zawodowe w Lublinie. W klasyfikacji szkół uwzględniono sumę punktów uzyskanych przez obu uczniów z poszczególnych szkół zwyciężyło Medyczne Studium Zawodowe w Lublinie przez drużynami z Łukowa i Puław. Wszystkim laureatom i uczestnikom konkursu wręczono nagrody ufundowane przez Marszałka Województwa Lubelskiego, a szkoły otrzymały puchary za zajęcie czołowych miejsc.

W przerwie między etapem teoretycznym i praktycznym dr Regina Kasperek omówiła trudności i niezgodności recepturowe w przygotowaniu emulsji oraz zawiesiny do użytku wewnętrznego i zewnętrznego. Wykład ten kierowany był do uczniów i nauczycieli kierunku technik farmaceutyczny szkół medycznych województwa lubelskiego.

Ponadto uczestnicy konkursu mogli skorzystać z wykładów wygłoszonych na konferencji zorganizowanej tego dna w Medycznym Studium Zawodowym im. Janusza Korczaka w Łukowie pod hasłem „Poukładaj sobie raka – suplementy diety jako eliksir zdrowia”, podczas której poruszane były zagadnienia dotyczące prawidłowego odżywiania się oraz suplementacji w chorobie nowotworowej.

Współorganizatorem wydarzenia był Prezes Związku Zawodowego Techników Farmaceutycznych RP Dominik Żyro. Funkcję Eksperta Merytorycznego przyjęła na siebie dr n. farm. Regina Kasperek, adiunkt Katedry Farmacji Stosowanej Wydziału Farmaceutycznego Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE