Reklama

Pierwsze plany nowego dyrektora ŁOK

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Wioletta Ekielska

Pierwsze plany nowego dyrektora ŁOK - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Modyfikacje w programie Dni Łukowa, organizacja wydarzeń kulturalnych na wysokim poziomie, intensywniejsze wykorzystanie Galerii Prowizorium i amfiteatru. Jakie są plany nowego dyrektora Łukowskiego Ośrodka Kultury?

4 stycznia odbyła się konferencja prasowa, na której dyrektor Łukowskiego Ośrodka Kultury Grzegorz Skwarek podsumował dotychczasową działalność pracowników placówki, ale także przedstawił plany na przyszłość.  

Wśród pomysłów znalazła się modyfikacja programu Dni Łukowa, zaprezentowanie ŁOK w tajemniczo brzmiącym „nowym opakowaniu”. Ambicją nowego szefa łukowskiej placówki jest organizowanie wydarzeń kulturalnych na wysokim poziomie.  

Pierwszym sprawdzianem tego, czy jesteśmy w stanie zorganizować wydarzenie na wysokim poziomie będzie najbliższy Festiwal Organowy. Chcemy także intensywniej wykorzystywać galerię i amfiteatr. Myśleliśmy o niedzielnych występach w amfiteatrze. Wśród pomysłów do zrealizowania jest także wybieranie grupy, która będzie otrzymywała certyfikat łukowskiej kapeli miejskiej. Jestem ambitny. Nie przesiedzę tych 5 lat – powiedział G. Skwarek.  

Więcej szczegółów oraz szerszy program działalności Łukowskiego Ośrodka Kultury mamy poznać na przełomie stycznia i lutego. Wśród poruszanych podczas środowego spotkania tematów nie zabrakło tematu bazy lokalowej. Czy nowy dyrektor będzie dążył do rozbudowy? Konkretne deklaracje nie padły. Pojawiła się jednak informacja o staraniach w dążeniu do poprawienia warunków.  

W swoich wypowiedziach Grzegorz Skwarek nawiązał do doniesień jakie się pojawiły na temat jego pracy w dwóch miejscach.  

Od 1 stycznia jestem dyrektorem ŁOK. To moja pierwsza, zasadnicza praca. W miarę potrzeb radia, i moich możliwości, będę z nim współpracował. Będę pisał felietony, prowadził bloga, a także część audycji, które nie będą kolidowały z moją praca tutaj. Do pewnego momentu będę też pełnił funkcję wiceprezesa Fundacji Podlaskie Centrum Radiowe. To funkcja społeczna – wyjaśnił dyrektor.  

My zapytaliśmy nowego szefa łukowskiej placówki kultury o to skąd wziął się pomysł, by zmienić pracę w mediach, na pracę w ŁOK. W odpowiedzi usłyszeliśmy:  

Przychodzi taki czas, kiedy człowiek musi sobie powiedzieć czy chce to robić do końca życia i czy robi to dobrze. Ale przychodzi też taki czas kiedy człowiek się zastanawia czy może jeszcze coś zmienić. Jestem na takim etapie życia, że mam siłę na nowy projekt. Nie zrywam z radiem jako takim. Jednak już po dwóch dniach pracy tutaj wiem, że to będzie duży projekt – powiedział G. Skwarek.  

Pytany o to, które z wydarzeń kulturalnych oferowanych przez Łukowski Ośrodek Kultury podobało mu się najbardziej odpowiedział, że z racji 12 godzin pracy w Siedlcach, był raczej odbiorcą kultury siedleckiej.  

Już dziś znamy kilka szczegółów z kalendarza imprez zaplanowanych na 2017 rok. 15 stycznia odbędzie się pierwsza w tym roku retransmisja spektaklu baletowego „Złoty wiek”. 16 stycznia rozpoczyna się „Akcja Zima”, na którą dzieci można zapisywać od 10 stycznia. W kwietniu ruszą także koncerty w ramach V Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej. O kolejnych pomysłach będziemy Państwa informowali.

Zapraszamy do obejrzenia materiału filmowego z dzisiejszego spotkania. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE