Reklama

Pielgrzymi bawią się nad łukowskim zalewem

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Wioletta Ekielska

Pielgrzymi bawią się nad łukowskim zalewem - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wciąż trwa festyn integracyjny Bądźmy Razem nad łukowskim zalewem. Po polowej mszy świętej przyszedł czas na wspólne gry, zabawy i taniec.

W piątkowy poranek nad łukowskim zalewem spotkanie w ramach Międzynarodowej Imprezy Integracyjnej „Bądźmy Razem” rozpoczęło się wspólną modlitwą. Na to wydarzenie zostali zaproszeni pielgrzymi z Białorusi, Francji, Portugalii, Meksyku oraz osoby niepełnosprawne z terenu powiatu łukowskiego i mieszkańcy. Po mszy świętej przyszedł czas na wspólną zabawę.

Nie zabrakło śpiewu, tańca oraz rywalizacji sportowych. Jak powiedział nam ks. Paweł Bielecki:

Dzisiejszy dzień jest dla nas wszystkich, niezależnie od pochodzenia i języka jakim się porozumiewamy, okazją do refleksji, że wszyscy na swój sposób jesteśmy ułomni w swoim człowieczeństwie. To nas łączy. Dlatego potrzebujemy kogoś kto będzie nas wspierał, prowadził za rękę. Jest taki ktoś i tego Kogoś dziś chcemy doświadczyć.

Festyn nie kończy dzisiejszego dnia. O godzinie 20.00 spod kolegiaty łukowskiej wyruszy Manifestacja Wiary. Procesja przejdzie od kolegiaty Przemienienia Pańskiego do pomnika Jana Pawła II, później na stadion Orląt, by zatrzymać się w kościele p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Łukowie. Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE