Reklama

Okaż pamięć o Żołnierzach Wyklętych na różne sposoby

Opublikowano:
Autor:

Okaż pamięć o Żołnierzach Wyklętych na różne sposoby - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Trwają zapisy na wydarzenia, które odbędą się w naszym mieście w ramach Łukowskich obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Obchody zostały objęt patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

Organizatorzy zapraszają do udziału w różnego rodzaju przedsięwzięciach, które zostały przygotowane, by poprzez nie uczcić pamięć o Żołnierzach Wyklętych. Będzie więc konkurs plastyczny, turniej piłki nożnej czy bieg „Tropem Wilczym”. Zapisy trwają.  

W konkursie może wziąć każdy z nas. Nie ma ograniczeń wiekowych. Technika wykonania pracy także jest dowolna. Czas na przygotowanie patriotycznych prac plastycznych mija 28 lutego.  

W ostatnią niedzielę lutego (26 II) w parku miejskim na starcie Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym” mogą stanąć wszyscy. Organizatorzy przewidzieli Bieg Honorowy na dystansie 1 500 m. Mogą w nim wziąć udział całe rodziny. Poprzeczka zostanie podniesiona w Biegu Wilka (4 500 m). Tu każdy uczestnik otrzyma pakiet startowy, w które skład wchodzić będą: koszulka z wizerunkiem Żołnierza Wyklętego, materiały patriotyczne i historyczne. Bieg zakończy się klasyfikacją czołowych miejsc, natomiast wszyscy uczestnicy otrzymają medal za udział. Udział w biegu jest bezpłatny, jednakże ilość miejsc jest ograniczona.  

4 marca organizatorzy zapraszają wszystkich miłośników piłki nożnej do wzięcia udziału w Halowym Turnieju Piłki Nożnej Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Zawody odbędą się w sali sportowej Gimnazjum nr 2 w Łukowie o godzinie 10.00. Organizatorzy przyjmują zgłoszenia do momentu wyczerpania limitu miejsc.  

Zgłoszenia i szczegółowe informacje na temat wydarzeń uzyskacie Państwo u Bartłomieja Bryka pod numerem tel. 511 045 076 lub drogą mailową (bartlomiejbryk@interia.eu).    

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE