Reklama

Nowość w Święto Wojska Polskiego

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum

Nowość w Święto Wojska Polskiego - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Przed nami Święto Wojska Polskiego. W tym roku łukowskie uroczystości wzbogacone zostaną o piknik historyczny w parku miejskim.

15 sierpnia będziemy obchodzić 98. rocznicę Bitwy Warszawskiej, zaliczanej do jednej z najważniejszych walk w historii świata. Łukowskie obchody Święta Wojska Polskiego odbędą się tradycyjnie na cmentarzu wojennym przy ul. Strzelniczej, gdzie odprawiona zostanie msza święta, a delegacje złożą kwiaty pod obeliskiem poległych w wojnie z 1920 roku.

Nowością w świętowaniu będzie natomiast Piknik Patriotyczno-Historyczny, który zaplanowano w miejskim parku o godz. 18. W programie przewidziano m.in. wspólne pieczenie kiełbasek przy ognisku, śpiewanie pieśni patriotycznych przy akompaniamencie gitary, czy prezentację Wojsk Obrony Terytorialnej.

Na pikniku będzie też możliwość oglądania ekspozycji wojskowo-historycznej oraz kupna odzieży i gadżetów militarnych. Pokazane zostanę też archiwalne fotografie z Ziemi Łukowskiej.

Zwieńczeniem łukowskich obchodów Święta Wojska Polskiego będzie projekcja niemego filmu z 1929 roku „Ponad Śnieg”. Dziełu, które wyświetlone zostanie amfiteatrze towarzyszyć będzie muzyka na żywo w wykonaniu Waldemara Rychłego wraz z Kwartetem Jorgi.

Organizatorzy proszą osoby i instytucje, które 15 sierpnia chcą złożyć wieńce na cmentarzu wojennym, aby poinformowały o tym pracowników ŁOK do 13 sierpnia do godz. 16:00. Zgłoszeń należy składać mailowo ([email protected]), bądź telefonicznie (tel. 25 798 32 72). Mile widziane będzie też wywieszenie tego dnia flag państwowych na posesjach i balkonach.


UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE