Reklama

Niemy film, ale z muzyką

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: kadru z filmu "Ponad Śnieg" / Nadesłane do Redakcji

Niemy film, ale z muzyką - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Nietypowy koncert i projekcja filmu w Łukowie. Z okazji Święta Wojska Polskiego w miejskim amfiteatrze odbędzie się projekcja niespełna godzinnego filmu "Ponad Śnieg" z 1929 roku. Niememu filmowi towarzyszyć będzie jednak koncert muzyki na żywo.

Przed łukowską publicznością wystąpią Dominika Dolżyńska (skrzypce), Krzysztof Kubasik (wiolonczela) i Waldemar Rychły (gitara, dzwonki). Muzycy zagrają koncert folkowy, łączący się z jazzową improwizacją i akustycznym, rockowym graniem. Całość została specjalnie przygotowana na potrzeby filmu, oparta została na motywach kresowych oraz melodiach ludowych zapisanych przez Oskara Kolberga. Kompozytorem i autorem dzieła jest Waldemar Rychły.

Fabuła filmu oparta jest na podstawie dramatu Stefana Żeromskiego „Ponad śnieg bielszym się stanę”. Jego akcja toczy się na kresach wschodnich, w czasach współczesnych Żeromskiemu, około roku 1918. Jest to historia rodziny kresowej w rzeczywistości lat I wojny światowej i nadchodzących zmian roku 1918. Obraz dotyka wrażliwej tematyki nieszczęśliwej miłości, konfliktów pokoleń, błędów młodości, poczucia winy i żalu za popełnione niegodnie czyny. Na tematykę rodzinną nakładają się historyczne podziały narodowościowe, które występowały na wschodnich rubieżach Polski i wydarzenia wojny polsko-bolszewickiej.

Park miejski w Łukowie, 15 sierpnia (środa), godz 20:00. Wstęp wolny.
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE