Reklama

Nie będzie wałęsających się psów

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Wioletta Ekielska

Nie będzie wałęsających się psów - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Uchwalony przez Radę Miasta program opieki nad bezdomnymi zwierzętami posiadał błędy, które dostrzegł wydział prawny Wojewody Lubelskiego. Władze miasta postanowiły więc zlikwidować znajdujące się na ulicy Łąkowej \"przytulisko\". Mieszkańcy mówią o większej ilości wałęsających się po ulicach miasta psach.

Czytelnicy alarmują, że po ulicach naszego miasta chodzi więcej bezdomnych zwierząt niż miało to miejsce wcześniej. Temat bezdomnych psów został poruszony także na ostatniej sesji Rady Miasta. Radny Marcin Wysokiński poprosił o zwiększenie środków na ten cel, by nie dochodziło do sytuacji, że po ulicach naszego miasta chodzą bezpańskie czworonogi. Na ten apel odpowiedział burmistrz miasta.

Wydział prawny wojewody uznał, że to nasze przytulisko nie spełnia standardów. Decyzja jest prosta – nie spełniamy standardów, więc zamykamy. Więcej pieniędzy? To znaczy ile? Zaplanowaliśmy w budżecie 100 tys. na ten cel. Jeżeli będzie brakowało, będziemy dokładać. Nie będzie wałęsających się psów – powiedział burmistrz D. Szustek.

Dodał również, że każdego roku było odławianych około 50 psów. Obecnie, zgodnie z umową, zwierzęta trafiają do Sejn. Włodarz miasta poinformował jednocześnie o możliwości włączenia się do schroniska, które ma powstać na terenie gminy Adamów. Zgodnie z zapowiedziami burmistrza, schronisko zostanie uruchomione w czerwcu przyszłego roku.  

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE