Reklama

Reklama

Nagrody dla urzędników z gminy Krzywda

Opublikowano: pt, 24 lis 2017 08:01
Autor: | Zdjęcie: Gmina Krzywda

Nagrody dla urzędników z gminy Krzywda - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Anna Koślacz i Beata Skwarek z gminy Krzywda zostały docenione przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Socjalnej. Z okazji Dnia Pracownika Socjalnego obydwie panie otrzymały wyróżnienia indywidualne na uroczystości w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Reklama

Jak stwierdzono w uzasadnieniu pracownice z gminy Krzywda: Anna Koślacz i Beata Skwarek zasłużyły na wyróżnienia za wieloaspektowe działania na rzecz budowania systemu wsparcia osób zagrożonych wykluczeniem społecznym, w szczególności długotrwale bezrobotnych. Na uroczystości zorganizowanej we wtorek 21 listopada Minister Elżbieta Rafalska i wiceminister Elżbieta Bojanowska doceniły też pracowników ośrodków pomocy społecznej za nowatorskie rozwiązania w pomocy społecznej oraz osoby w szczególny sposób zaangażowane w działania związane z likwidacją szkód po nawałnicach. Łącznie przyznano 10 nagród finansowych i 13 wyróżnień w formie listów gratulacyjnych.

Podczas wtorkowej uroczystości w Warszawie obydwu paniom towarzyszył wójt gminy Krzywda Jerzy Kędra, który jako jeden z nielicznych samorządowców miał okazję opowiedzieć zebranym m.in. o społecznych działaniach samorządu, a także kierownik GOPS Tomasz Ciężki. Ogółem z województwa lubelskiego wpłynęło szesnaście  wniosków do wyróżnienia, w tym cztery z gminy Krzywda. Wśród wyróżnionych było tylko trzech reprezentantów województwa lubelskiego.

Jak czytamy na stronie internetowej Urzędu Gminy Krzywda, Anna Koślacz jest pracownikiem Gminnego Ośrodku Pomocy Społecznej w Krzywdzie, gdzie zajmuje się księgowością. Jej pasją jest działalność charytatywna i pomaganie innym, znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej. Angażuje się w organizowanie wsparcia i poszukiwanie miejsc pracy m. in. dla bezrobotnych klientów GOPS, ma swój udział w powstaniu Spółdzielni Socjalnej \"Promyk Nadziei\", a od 2015 roku pełni społecznie funkcję pełnomocnika zarządu tej spółdzielni. W czerwcu tego roku spółdzielnia otrzymała Certyfikat \"Zakup Prospołeczny\", przyznawany przez Kapitułę przy Regionalnym Ośrodku Polityki Społecznej w Lublinie, który potwierdza wysoką jakość produktów i usług. Anna Koślacz aktywnie włącza się również w organizację wydarzeń promujących działalność spółdzielni i gminy, warsztatów dla dzieci, młodzieży i dorosłych, a także współpracuje ze Środowiskowym Domem Samopomocy, z Dziennym Domem \"Senior - WIGOR\" i Fundacją Rozwoju Lubelszczyzny.

Beata Skwarek pracuje w urzędzie gminy w Krzywdzie w Wydziale Promocji. Społecznie pełni funkcję prezesa spółdzielni \"Promyk Nadziei\". Jak napisano na stronie urzędu - jest osobą, o wyjątkowej postawie która swoim zaangażowaniem gwarantuje bardzo dobrą współpracę między organizacjami pozarządowymi a administracją publiczną. Jako przewodnicząca Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Krzywdzie opracowała gminny program rozwiązywania problemów alkoholowych, organizuje konkursy, szkolenia i warsztaty, a także współtworzyła gminny punkt konsultacyjne dla osób i rodzin z problemem alkoholowym oraz ofiar i sprawców przemocy domowej. Na co dzień współpracuje m. in. z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Krzywdzie, Środowiskowym Domem Samopomocy w Anielinie, Dziennym Domem \"Senior - WIGOR\", Niepubliczną Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną \"Psyche - Logos\", Fundacją EOS i Fundacją Rozwoju Lubelszczyzny.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.